Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !
7 niedziela zwykła 19.02.2023r.

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji nie tylko przez tydzień ale przez cały Wielki Post.

2. We środę rozpoczynamy Wielki Post czas naszego duchowego nawrócenia i poprawy życia. We środę popielcową msze w. z obrzędem posypania głów popiołem jak w święta zniesione o godzinie 7, 9 i 17. We środę popielcową obowiązuje katolików post od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy 3 posiłki w tym jeden do syta. 
We środę rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne które potrwają do najbliższej niedzieli. 
Rekolekcjewygłosi ks. Józef Szczecina redemptorysta z Warszawy. 
Codziennierano będzie msza św. o godzinie 8 zamiast o 7 z nauką dla wszystkich a popołudniowe msze św. z nauką dla w wszystkich będą o godzinie 17, we czwartek po mszy św. spotkanie dla młodzieży, również dla kandydatów do bierzmowania, w piątek o godznie 17 zapraszamy na Drogę Krzyżowa dla wszystkich, którą rozpoczniemy przy ul.Sikorskiego a zakończymy w kościele mszą św. a w sobotę po mszy św. wieczornej i nauce dla wszystkich będzie nauka dla małżonków, w sobotę po południu od godziny 15 do 17 będzie możliwość spowiedzi rekolekcyjnej. Rekolekcje wielkopostne zakończymy w przyszłą niedzielę na nabożeństwie Gorzkich Zali Dokładny program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na drzwiach kościoła.

3. Dziękujemy za ofiary na rzecz Turcji, panie z Caritas zebrały 6124 zł. Dziękujemy również za ofiary z dzisiejszej niedzieli na rzecz parafialnych inwestycji. Bóg zapłać.

4. We czwartek 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej racji w szpitalu jasielskim będzie dzień otwarty w oddziale dziennym psychiatrycznym. Dokładne informacje dla zainteresowanych znajduje się na tablicy ogłoszeń.

5. Firma EKOMAX informuje że 21 lutego we wtorek od godzony 10 do 17 w Domu Ludowym w Jareniówce będą rozdawane worki na odpady komunalne.

6. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.dp gazet dołączamy nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie.

Refleksje

20 kwiecień 2024

  • To o nas
    W cieniu wielkich batalii ideologicznych, sporów o terytoria, zabiegania o tak zwaną poprawę warunków, Jezus żyje i działa.
  • Dlaczego Mnie...?
    Komunia święta jest tym szczególnym momentem, kiedy jednocząc się z Jezusem staję się „wiecznym darem” dla Ojca...

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik