"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Zmartwychwstał Pan ALLELUJA !
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020r.

1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie na nabożeństwie majowym.
W przyszłą niedzielę przypada Zesłanie Ducha św. w polskiej tradycji Zielone Świątki, jedno z najważniejszych świat w kościele katolickim.
Zesłanie ducha św.

2. We wtorek w naszych modlitwach pamiętamy o naszych matkach.

3. Jeszcze pozostało dwa tygodnie aby skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej i przyjąć komunię św. nie zmarnujmy tego czasu i spełnijmy ten nasz chrześcijański obowiązek.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III z Jareniówki za nasadzenie kwiatów przy kościele.

5. Za ławkami jest prasa katolicka; niedziela i Gość Niedzielny.
6 niedziela Wielkanocna 17.05.2020r.

1. Jutro przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Polecajmy Bogu przez jego wstawiennictwo naszą parafie, dziękujmy Bogu za to że epidemia nas jakoś szczęśliwie omija, polecajmy nasze rodziny abyśmy wszyscy po tym trudnym czasie nie stracili wiary i wrócili do kościoła i do sakramentów św.
Na jasielskim rynku jest wystawa o św. Janie Pawle II, również telewizja polska na dzień jutrzejszy przygotowała wiele programów związanych z tą rocznicą.

2. Od jutra przez najbliższe 3 dni przypadają tzw. dni krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Od dzisiejszej niedzieli w ramach rządowych rozporządzeń zwiększa się ilość parafian na mszy św. W naszej parafii może modlić się na mszy św. 60 osób oprócz tych którzy gromadzą się na zewnątrz.

6. Przypominamy że w lipcu nie odbędzie się pielgrzymka do Włoch. Osoby zapisane niech meilem przekażą do biura Credo organizatora pielgrzymki, nr. rachunku na który będzie wpłacona złożona zaliczka.

7. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 7 czerwca do Uroczystości Trójcy św. spowiadamy codziennie przed mszą św. rano i wieczorem oraz na każdej mszy św. w niedzielę jeszcze w zakrystii ministranckiej obok bocznego wejścia do kościoła.

8. Na stoliku za ławkami znajdują się do wzięcia dla rodzin foldery Caritas z litanią do św. Jana Pawła II. Jest tam również prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
5 niedziela Wielkanocna 10.05.2020r.

1. We czwartek czcimy w liturgii św. Macieja Apostoła a w sobotę św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

2. W najbliższy 3 piątek miesiąca wychwalamy Boże Miłosierdzie , po mszy św o godzinie 18 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia czas na prywatna adorację do godziny 21 i zakończenie błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

3. W sobotę nie będzie dyżuru prawnika.

4. W ostatnich dwu miesiącach na wskutek obostrzeń rządowych było nas niewielu na mszy św. a parafia musi funkcjonować , trzeba płacić zobowiązania, rachunki, wykonywać przelewy bankowe, dlatego jesteśmy wdzięczni wielu rodzinom z naszej parafii, które w marcu i kwietniu ofiarowały swoje ofiary na konto parafii albo bezpośrednio w kopercie do nas kapłanów. Dziękujemy za wszelkie gesty solidarności z parafią i za odczucie że wszyscy jesteśmy wspólnotą wtedy kiedy jest dobrze ale również w trudnych czasach a w takich przyszło nam żyć.
Bóg zapłać za wszelkie gesty pamięci.

5. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, w tym roku nie było spowiedzi przed świętami z powodu epidemii ale możemy korzystać ze spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. rano lub wieczorem oraz podczas mszy św. niedzielnych w zakrystii dla ministrantów. Zapraszamy.

6. W lipcu parafia nasza planowała wyjazd pielgrzymkowy do Włoch. Epidemia korona wirusa pokrzyżowała nasze plany. Niestety pielgrzymka nie odbędzie się w tym roku. Planujemy odłożyć ją za rok w czasie lipcowym z taka sama trasą. Z tej racji nie wpłacamy drugiej transzy finansowej na konto biura w maju jak to było planowane. Biuro pielgrzymkowe Credo prosi aby na ich maila wysyłać nr. rachunków bankowych poszczególnych uczestników a oni po negocjacjach z hotelami we Włoszech będą odsyłać zaliczkowe kwoty które wpłaciliśmy w grudniu ubiegłego roku.

7. Rok 2020 jest rokiem pielęgniarstwa na świecie a najbliższy wtorek to dzień pielęgniarki i położnej. Módlmy się w intencji pielęgniarek które narażają swoje życie walcząc z epidemią i niestety umierają również z powodu zakażenia a czasem dotyka ich agresja i ludzka niewdzięczność, wspierajmy je duchowo.

8. Siostry Wizytki w Jaśle w tym roku świętują 100 lecie kanonizacji św. Marii Małgorzaty Alacocue, mistyczki i krzewicielki kultu Najśw. Serca Pana Jezusa. Możemy w dniach odpustowych będąc u nich w klasztorze zyskiwać odpust zupełny.

9. Na stoliku za ławkami jest prasa katolicka.
4 niedziela Wielkanocna 3.05.2020r.


1. Dziś w 4 niedzielę Wielkanocy w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Polecamy Bogu kleryka z naszej parafii i prosimy o nowe powołania do życia w kapłaństwie i zakonie.

2. Dziś przypada również Święto Konstytucji 3 maja.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca

4. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Codziennie trwają nabożeństwa majowe o godzinie 18 a w niedzielę o godzinie 17.

6. Pierwsze Komunie św. dzieci w naszej parafii będą w niedziele w czerwcu natomiast Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV w tym roku będzie wyjątkowo we wrześniu.
O dokładnych terminach poinformują dzieci katecheci.

7. W kwietniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Alina Garczyńska,
✞ Maria Baczyńska,
✞ Stefan Szczepanik,
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
3 niedziela Wielkanocna 26.04.2020r.

Dziś przypada Niedziela Biblijna która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy aby w tym czasie przeczytać Ewangelię wg św. Mateusza. Z racji epidemii nie będzie czytania Pisma św. w kościele. Jak w latach ubiegłych.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek nie będziemy odwiedzać chorych po domach z komunią św. z powodu epidemii nie będzie też spowiedzi dzieci i młodzieży przed bierzmowaniem. Wszyscy chętni mogą się wyspowiadać rano przed mszą św. o g.7 a po południu od g.16.30. spowiadamy nie w konfesjonale ale w zakrystii dla ministrantów. W I piątek 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą codziennie o g.18 a następnie msza św. natomiast w niedziele o g.17 a po nim msza św.

W I sobotę miesiąca maja rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie, o g.18 będzie msza św. majówka oraz różaniec. Całe nabożeństwo będzie w kościele, nie będzie procesji. Prosimy o ubranie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z ul. Krasińskiego. W sobotę 2 maja będziemy przeżywać liturgicznie przeniesioną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, gdyż 3 maja przypada 4 niedziela wielkanocna. Jest to dzień modlitw za ojczyznę i rodaków na emigracji.

W przyszłą niedzielę nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych.

Pragniemy poinformować parafian że ze względu na panującą epidemię nie będzie bierzmowania w Boże Ciało dla klas VIII. Bierzmowanie zostało przeniesione na okres jesienny. Podtrzymana jest dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św. z obowiązkiem łączenia się przez radio, Internet czy telewizję. Zachęcamy jednak do uczestnictwa fizycznego. W naszym kościele może być na mszy św. 40 osób, pamiętamy o maseczkach i odległościach w ławkach.

Ks. Biskup zadecydował , że w naszej diecezji Pierwsze Komunie św. powinny się odbyć najpóźniej do końca sierpnia. Nie należy organizować Komunii św. w maju, nie można uzależniać Komunii św. od terminu wznowienia działalności lokali gastronomicznych, ale mając na uwadze dobro duchowe dzieci rekomenduje się aby te uroczystości przeprowadzać w małych grupach w czerwcu. W naszej parafii po uzgodnieniu z rodzicami chcemy przygotować dzieci do I Komunii św. w Uroczystość Bożego Ciała, w niedzielę w oktawie Bożego Ciała i w następną niedzielę w czerwcu. Spowiedź św. tych dzieci będzie dzień wcześniej.

Według wskazań kurii diecezjalnej odnośnie pogrzebów jest zalecany pogrzeb przy jednej stacji czyli przy grobie gdzie może wziąć udział 50 osób a następnie będzie msza św. pogrzebowa bez trumny w kościele.

Na stoliku za ławkami jest prasa katolicka i koszyk do którego możemy wrzucić swoja ofiarę za gazety i z racji mszy św.

Refleksje

30 maj 2020

  • Wiara, nadzieja, miłość
    Spotkanie z tą Osobą, którą nazywamy Parakletem, Duchem Prawdy, Pocieszycielem – odbywa się jakby mimochodem...
  • Prawda o sobie
    Zbytnie skupianie się na prawdzie o innych, osłabia czujność na to, co najważniejsze, czyli prawdę o sobie

Ościenne parafie

Radio VIA -- Posłuchaj

Radio VIA
Posłuchaj klikając w symbol Play
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
 radio icon100

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik