2 niedziela zwykła 20.01.2019r.

1. Jutro obchodzimy dzień Babci, a we wtorek dzień Dziadka, otoczmy ich naszą modlitwą.

2. W tym tygodniu trwają w Panamie Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka, które zakończą się w przyszłą niedzielę.
Pamiętajmy w modlitwach o polskiej młodzieży która wyjechała na te spotkania i o papieżu Franciszku..

3. W piątek w św. Nawrócenia św. Pawła kończy się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

4. We wtorek zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Podsumowując tegoroczna kolędę możemy stwierdzić że nasza kiedyś najmłodsza parafia w Jaśle starzeje się. Na osiedlach przeważają ludzie starsi i emeryci w wielu klatkach jest jedna lub dwie rodziny z małymi dziećmi . Pewien wyjątek stanowią bloki TBSu na ul.Krasińskiego gdzie jest najwięcej młodych małżeństw.
Ilość parafian zmniejsza się co roku przez pogrzeby, wyjazdy młodzieży na studia którzy najczęściej już nie wracają czy też ciągłe wyjazdy za granicę za lepszą pracą i płacą.
Wyjazdy zagraniczne z jednej strony wzbogacają budżety finansowe w rodzinach ale z drugiej strony rozluźniają więzi rodzinne, osłabiają wiarę, gdyż tam gdzie się mieszka za granicą najczęściej nie ma kościoła polskiego, czy w ogóle parafii rzymskokatolickiej.
Z jednej strony człowiek bogaci się materialnie ale staje się ubogim duchowo.

Odwiedzając rodziny zauważamy zwłaszcza w blokach zamknięte mieszkania.
Wśród nich są puste gdyż nastąpiła zmiana lokatorów ale niestety tez wzrasta liczba tych parafian którzy nie życzą sobie wizyty księdza i Bożego błogosławieństwa dla swojego mieszkania.
Jednak wracamy z tegorocznej kolędy z pozytywnym nastawieniem bo doświadczyliśmy wiele dobra, życzliwości ludzkiej dla nas kapłanów.
Ta życzliwość wyrażała się w przygotowaniu dla nas obiadów, dziękujemy za proponowane ciasto czy kawę. Dostrzegaliśmy że wielu jest zainteresowanych tym co się dzieje w parafii, wnioski przedstawiane indywidualnie będziemy chcieli realizować z pożytkiem dla całej parafii. Dziękujemy za ofiary składane z racji kolędy. Jest to Wasz dar dla księdza oraz procentowo na rzecz parafii i Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
Każda wizyta kolędowa choć dla Księży jest męcząca bo to 3 tygodnie wyjęte z innych obowiązków, ale przynosi wewnętrzną radość że nasza służba dla wielu parafian ma sens i jest doceniana.
Przez wizytę kolędową po raz kolejny przekonujemy się ze parafia to nie jakiś anonimowy twór, ale wspólnota rodzin, którą łączy wiara w Boga i miłość do ludzi.

5. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielna prasę katolicką.

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Ościenne parafie

Radio VIA -- Posłuchaj

Radio VIA
Posłuchaj klikając w symbol Play
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
 radio icon100

Pogoda Jasło 2-dniowa

Pogoda dla Jasła

Szukaj na stronie