"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023r.

1. Dzis nasza parafia przezywa Uroczystość I Komunii św.. dziękujemy rodzicom tych dzieci za przygotowanie kościoła i obejścia kościelnego do tej uroczystości. Dziękujemy za sprzątanie , dekoracje, kwiaty oraz za dar dla parafii, którym jest półprzemysłowy odkurzacz, który będzie nam służył w kościele.

2. Codziennie na nabożeństwie majowym trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

3. W piątek dzień matki, pamiętajmy o naszych matkach tych żyjących i tych które odeszły do wieczności.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. na mszy św. o godzinie 12:15 dzieci z klasy IV ze szkoły podstawowej nr. 12 i ze szkoły w Jareniówce będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. spotkanie przygotowujące będzie dla nich we środę po mszy św. wieczorneja w piątek od godziny 17 możliwość spowiedzi dla tych dzieci.

5. Po mszy św. w zakrystii uczniowie z klasy VII mogą zapisać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Zapisy będą trwać jeszcze tydzień.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 5 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszy sw.

7. Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone na tacę z racji 3 niedzieli miesiąca.

8. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.
6 niedziela Wielkanocna 14.05.2023r.

1.Do środy przypadają tzw. dni krzyżowe, w których na majówce będziemy modlić się o urodzaje, za kraje głodujące oraz o błogosławieństwo w ludzkiej pracy.

2. We wtorek przypada uroczyste wspomnienie św. Andrzeja Boboli. Kapłana i męczennika patrona Polski.

3. We wtorek o godzinie 18 Jasielski Dom Kultury zaprasza na sztukę „Sprawiedliwi, Historia rodziny Ulmów” dokładne informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4. We czwartek 18 maja o godzinie 10 na jasielskim rynku będzie Fishmob - Jasło tańczy dla Jana Pawła II. Będą tańce lednickie w wykonaniu dzieci i młodzieży z jasielskich szkół. W ten sposób chcemy podziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II.

5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha św. na nabożeństwie majowym.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na mszach św. o godzinie 11 i 12:30 będzie . I Komunią dla dzieci ze szkoły podstawowej w Jareniówce i Szkoły Podstawowej nr.12 w Jaśle. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godziny 9 do godziny 11.

7. Od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie zapisujemy uczniów z klasy VII z naszej parafii na kandydatów do sakramentu bierzmowania. Uczniowie zgłaszają się po mszy św. do zakrystii i sami dokonują swojego wpisu a nie przez rodziców.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria i Chorwacji w dniach 5 – 11 sierpnia. Zapisujemy się po mszy św. w zakrystii.

9. W ostatnim tygodniu zakupiliśmy nowe wycieraczki do kościoła gdyż stare uległy zużyciu.

10. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.
1.Jutro Uroczystość Św. Stanisława patrona Polski, dzień odpustu parafialnego w parafii św. Stanisława w Jaśle.

2.We wtorek o g.16 sprzed plebani będzie wyjazd Akcji Katolickiej na majówkę na Folusz. Serdecznie zapraszamy członków Akcji Katolickiej.

3.W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się w kościele przygotowania dzieci do I Komunii św. dzieci będą miały dwa spotkania w poniedziałek 8 maja i we środę 10 maja po mszy św. wieczornej.

4.W dniach 5 – 11 sierpnia parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Medjugoria oraz Chorwacji. Odwiedzimy sanktuarium Chorwatów w Marija Bistrica, Medjugorie, Zagrzeb, półtora dnia w Medjugorie, Dubrownik, Szibenik, Trogir i Pulę na półwyspie Istria, całkowity koszt wynosi 1000 zł i 320 euro, co daje kwotę ok. 2500 zł. zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii po każdej mszy św.

5.Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele albo przy kapliczkach.

6.Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka, jest nowość Promyczek dobra dla dzieci w cenie 6 zł. do gazet dołączamy nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie.
4 niedziela Wielkanocna 30.04. 2023r.


1.Przypominamy że nasz chór AVE zaprasza na koncert z racji 20 lecia powstania. Dziś bezpośrednio po mszy sw. o godzinie 17.

2.Jutro rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie o godzinie 18 będzie nabożeństwo majowe z możliwością przyjęcia komunii św. a następnie msza św.. w niedziele majowe nabożeństwo majowe o godzinie 17 a następnie msza sw.. serdecznie zapraszam na te nabożeństwa dzieci które w tym miesiącu przyjmą po raz pierwszy komunię św, te które będą przeżywać rocznicę I Komunii, zapraszamy młodzież zdającą egzamin maturalny.

3.We środę 3 maja Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Porządek mszy św jak w niedzielę.. Władze samorządowe naszego miasta i powiatu zapraszają na jasielski rynek na godzinie 10 gdzie będzie msza św. za Ojczyznę z aktem zawierzenia naszego miasta Matce Najświętszej, następnie przemarsz do parku gdzie będzie program artystyczny.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za Księzy i siostry zakonne z parafii. W I piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 16:30. w I piątek odwiedzimy chorych z komunią św. W sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się mszą św. o godziniw 18. Prosimy aby figurę Matki Bożej Fatimskiej przygotowali parafianie z osiedla Szajnochy.

5. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w 3 niedzielę 21 maja na mszach św. o godzinie 11 i 12:30, natomiast Rocznica I Komunii św. będzie w 4 niedzielę 28 maja na mszy św. o godzinie 12:15.

6.W ostatnich dniach rozpoczęliśmy prace w kościele związane z czyszczeniem marmurowej posadzki oraz dywanów. Prace te zakończą się w najbliższych dniach.

7.Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

8.W kwietniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Helena Marcisz, 
✞ GrzegorzZajdel, 
✞ JadwigaLawera,
✞ Stefania Tęczai 
✞ HelenaPorębska. 
Wiecznyodpoczynek racz im dać Panie…
3 niedziela Wielkanocna 23.04.2023r.


1. Dziś w 3 niedzielę wielkanocna przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Św.
Dziś również przypada Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski. Liturgicznie z uwagi na niedzielę zostaje przeniesiona na dzień jutrzejszy.

2. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

3. W przyszłą niedzielę nasz chór AVE będzie obchodził 20-lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru po mszy św. wieczornej o godzinie 17. dokładne informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu św. organizuje 20 maja wyjazd do Częstochowy na kongres odnowy charyzmatycznej. Dokładne informacje dla zainteresowanych znajdują się na tablicy ogłoszeń.

5. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

Refleksje

29 maj 2023

  • Trzy Matki
    Pierwsze pokolenia chrześcijan z upodobaniem powtarzały: Kościół Matka – Matka Kościoła.
  • Razem
    Bycie razem ma w sobie coś z krzyża i coś ze zmartwychwstania. Ból grzechu i radość z wyzwolenia.

Ościenne parafie

Radio VIA -- Posłuchaj

Radio VIA
Posłuchaj klikając w symbol Play
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
 radio icon100

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik