Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
25 niedziela zwykła 18.09.2022r.


1. Dziś duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy sa odpuście Dębowcu.
Dziś przypada dzień środków masowego przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach mediów aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Dziś również przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.

2. We środę wspomnienie św. Mateusza apostoła i ewangelisty. A w piątek św. O. Pio charyzmatycznego stygmatyka.

3. W przyszłą niedzielę o godzinie 17 będzie msza św. w intencji pielgrzymów którzy w lipcu byli na pielgrzymce we Włoszech, zapraszamy.

4. Informacja dla rodziców kandydatów do bierzmowania; grupa ks. Piotra ma spotkania w I i III poniedziałek a grupa ks. Radosława ma spotkania w I i III środę miesiąca , spotkanie rozpoczyna się wieczorną mszą św.

5. We wtorek 20 września do g.12 na parkingu przy plebanii będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i innych elektrośmieci. Oddając zużyty sprzęt wspieramy kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej 3 niedzieli miesiąca na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

7. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.
24 niedziela zwykła 11.09.2022r.


1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. We środę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
We środę po mszy św. wieczornej spotkanie powakacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. zapraszamy kandydatów na mszę św. o godzinie 18. Obecność wszystkich obowiązkowa.

3. We czwartek 15 września po mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci z klas III ze szkoły podstawowej w Jareniówce i ze szkoły podstawowej nr.12, których dzieci przystąpią w przyszłym roku do I Komunii św.

4. Od czwartku rozpoczyna się doroczny odpust Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Na ten odpust uda się również nasza parafia.
We czwartek będzie dzień chorych i starszych. Z naszej parafii o godzinie 9 będzie podstawiony autobus, który zawiezie chętnych do Dębowca i przywiezie z powrotem. Początek uroczystości w Dębowcu o godzinie 10:30.
W piątek ks. Biskup zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania na godzinę 18. Młodzież udaje się prywatnie z rodzicem.
Na niedzielne centralne uroczystości odpustowe z parafii uda się nasza parafialna piesza pielgrzymka. Wyjście sprzed naszego kościoła o godzinie 7:30. serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

5. W dniu 19 września w przychodni Medyk przy ul. Mickiewicza odbędą się badania USG Doppler żył i tętnic kończyn, szyjnych i kręgowych itp. Dokładne informacje dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

6. Pan Świstak wydał kolejną pozycje o Jaśle tym razem o kościele Miłosierdzia Bożego na osiedlu rafineryjnym, książkę można nabyć w Księgarni u Jacka.

7. Pod chórem jest do nabycia niedzielna prasa katolicka.
23 niedziela zwykła 4.09.2022r.

1. We czwartek 8 września przypada święto narodzenia Matki Bożej, w naszej tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej.
Na mszy sw. o godzinie 18 będzie poświęcenie ziarna siewnego.

2. W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie będą spotkania grup i stowarzyszeń w następującym porządku; we środę po mszy sw. wieczornej spotkanie koła Caritas, we czwartek Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Słuzby Ołtarza a w piątek po mszy sw. spotkanie oazy i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza nowe osoby które będą chciały się włączyć w formację i pomoc dla innych.

3. W przyszłą niedzielę ogłosimy datę spotkania kandydatów do bierzmowania. W przyszłą niedzielę wrócimy do mszy św. dla dzieci o godzinie 12:15.

4. Rektor Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle zaprasza na kierunki studiów ekonomia, finanse, rachunkowość oraz transport. Dokładne informacje na stronie uczelni.

5. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka. od dzisiaj wraz z Niedzielą w cenie 10 zł jest nowy tygodnik Bliżej życia z wiary o wartościach religijnych, polskiej tradycji i rodzinie.

6. W sierpniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Maria Ochałek,
✞ Władysława Stopkowicz,
✞ Józef Bugała,
✞ Irena Banach.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
22 niedziela zwykła 28.08.2022r.

1. Od jutra w dni powszednie po wakacyjnej przerwie msze św. będą w dni powszednie rano o godzinie 7 a po południu jak dotychczas o godzinie 18.

2. We środę 31 sierpnia dzień solidarności i wolności. W kościele św. Stanisława w Jaśle będzie msza św za Ojczyznę i złożenie kwiatów.

3. We czwartek kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitwy o pokój. Jest to aktualne zwłaszcza dzisiaj gdy mamy wojnę blisko naszych granic na Ukrainie.

4. We czwartek 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku odprawimy w następującym porządku: o godzinie 8 dla Chemika i Budowlanki, o godzinie 9 dla Szkoły Podstawowej nr.12 a wieczorem o godzinie 18 dla szkoły Podstawowej w Jareniówce. serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek polecamy powołanych z parafii i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W I piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godzinie 16:30.
W I sobotę nabożeństwo fatimskie o godzinie 18.
Prosimy aby figurę Matki Bożej Fatimskiej przystroili parafianie z osiedla Bryły.

6. Wójt gminy Jasło zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczystości z racji wybuchu II wojny światowej do Warzyc na cmentarz ofiar terroru w lesie na godzinie  15.

7. Biuro Credo z Krosna, organizator pielgrzymki do Rzymu sprzed pandemii informuje tych parafian, którzy nie pojechali do Rzymu w lipcu tego roku a byli zapisani na starej liście o możliwości zwrotu ostatniej raty wtedy poniesionych kosztów. Prosimy o kontakt z biurem Credo.

8. W ostatnia 3 niedzielę złożono na tace 7127 zł.
Bóg zapłać za Waszą wielka ofiarność.

9. Bardzo prosimy o wzięcie z zakrystii tacek i koszyków z darów z odpustu.

10. Pod chórem jest do wzięcia niedzielna prasa katolicka.
21 niedziela zwykła 21.08.2022r.

1. We wtorek przypada wspomnienie bł. Ks. Findysza, dzień odpustu parafialnego w Nowym Żmigrodzie a we środę św. Bartłomieja apostoła.

2. W piątek 26 sierpnia parafia nasza będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.
Msze św. rano o godzinie 7 i 9 a po południu suma odpustowa z procesją o godzinie 18. na te mszę św. zapraszamy parafian z wieńcami. Ponieważ jest to uroczystość więc mimo piątku nie ma w tym dniu postu.

3. W przyszłą niedzielę w Osobnicy odbędą się dożynki wojewódzkie a w Rzeszowie dożynki diecezjalne. Na te uroczystości zapraszają organizatorzy.

4. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

Refleksje

24 wrzesień 2022

  • Za głosem serca
    Kiedy człowiek odczuwa sytość, jego serce staje się stwardniałe, a pięści zaciskają w kieszeni plik banknotów.
  • Wydany
    Jezus wy-dany jest znakiem, że w chrześcijaństwie przede wszystkim trzeba przyjąć.

Ościenne parafie

Radio VIA -- Posłuchaj

Radio VIA
Posłuchaj klikając w symbol Play
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
 radio icon100

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik