3 niedziela adwentu 15.12.2019r.

1. Od jutra po roratach rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą wprowadził pierwszy organista p. Marek Drwal. W przyszłą niedzielę nowennę odprawimy po mszy św. o godzinie 8.

2. W najbliższy czwartek 19 grudnia będzie w naszej parafii spowiedź św. adwentowa rano od godziny 9 do 12, z przerwą o godzinie 10:30 a po południu od godziny 15 do 17.
Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii.
Spowiedź św. z komunia dla chorych w domach będzie w piątek 20 grudnia od godziny 13. Chorych zapisujemy w zakrystii po mszy św.
W sobotę będzie spowiedź św. w parafii Farnej i u OO Franciszkanów.

3. W najbliższy 3 piątek miesiąca będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po mszy św. wieczornej, które po prywatnej adoracji zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
Serdecznie zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie jeszcze czynna do środy.

5. Dziękujemy za wypełnione torby miłosierdzia które wróciły do nas i będą w najbliższych dniach przekazane potrzebującym w parafii.
Dziękujemy za kwestę kościół na Wschodzie, zebrano 1720 zł.

6. Po mszy św. możemy nabyć opłatki i pierniczki które przygotowała nasza oaza natomiast w zakrystii możemy nabyć świece Caritas i kalendarze parafialne. W przyszłą niedzielę Rada Rodziców ze szkoły w Jareniówce będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

7. Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla w Jaśle dziękuje tym którzy finansowo pomogli w budowie tego pomnika i proszą o dalsze wsparcie, gdyż w miesiącach letnich przyszłego roku odbędzie się poświęcenie tego dzieła.

8. Po skończonej mszy św. możemy u ministrantów nabyć prasę katolicka.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8.12.2019r.


1. Dziś trwa dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po mszy św. będzie ogólnopolska kwesta do skarbonek na rzecz parafii i Polaków na wschodzie.

2. Dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny jest tzw. godzina łaski od 12 do 13. W tej godzinie Maryja obiecała modlącym się ze ześle wiele łask dla duszy i ciała i że będą liczne nawrócenia.

3. W piątek 13 grudnia, dzień modlitw w intencji ofiar stanu wojennego i za Ojczyznę.

4. W sobotę wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca w domu Parafialnym w godzinach od 16 do 17 dyżur będzie pełnił pan prawnik.

5. W przyszłą niedziele nie będzie składki na nasze parafialne inwestycje gdyż jest to czas przedświąteczny i jest mnóstwo płatności i wydatków w każdej rodzinie w związku ze świętami i kończącym się rokiem.

6. Przypominam o roratach, które codziennie odprawiamy o godzinie 6 rano.

7. Przed kościołem możemy nabyć opłatki u przedstawicieli parafii, w zakrystii są nasze parafialne kalendarze w cenie 10 zł, świece Caritas na stół wigilijny.
Harcerze rozprowadzają swoje kalendarze.

8. Stowarzyszenie Przyjaciół Opacia dziękuje za ofiary złożone 2 tygodnie temu na ciasto domowe. Zebrano 2960 zł.

9. Burmistrz Jasła informuje że istnieje możliwość wymiany pieców na instalacje uwzględniające kotły na gaz i biomasę.
Dokładne informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta.

10. Wczoraj odbyło się spotkanie pielgrzymów do Włoch w lipcu przyszłego roku. Prosimy o zapisanie swojego nr. pesel potrzebnego do ubezpieczenia grupy po mszy św. w zakrystii.

11. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

Refleksje

16 grudzień 2019

  • (Nie)prawdziwi
    Zakładamy maski twardzieli, niemających nic wspólnego z Bogiem, choć uważamy się za wierzących.
  • U Źródła
    Więzienie, niepewność jutra, ból i odrzucenie mogą prowadzić do zwątpienia. Zaczynają się pojawiać pytania o wszystko, co do te pory stanowiło sens życia

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.