Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Rok duszpasterski 2019 / 2021
14 niedziela zwykła 5.07.2020r.

1. Dziś po każdej mszy św. kwesta pieniężna dla powodzian. Zbiórkę prowadzą panie z naszego koła Caritas. Pan Burmistrz ogłasza że miasto organizuje zbiórkę rzeczy dla osób poszkodowanych przed tygodniem. Potrzebne rzeczy możemy przynosić do Centrum informacji turystycznej w budynku kina Syrena oraz do MOPSu przy ul. Szkolnej.

2. Dziękujemy naszej młodzieży z KSMu i lektorom którzy wraz z księdzem Radosławem pomagali w sprzątaniu po powodzi w Trzcinicy.

3. W sobotę przypada święto św. Benedykta patrona Europy

4. Inspektor sanitarny z Jasła przypomina o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas nabożeństw.

5. Diecezjalne studium organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów , dokładne dane znajdują się na tablicy ogłoszeń.

6. Pod chórem znajduje się prasa katolicka, do której dołączamy wakacyjne wydanie W Jasielskiej Kanie.

7. W czerwcu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Tadeusz Rak,
✞ Aleksander Gil,
✞ Edward Hals,
✞ Zefiryna Dybaś,
✞ Maria Baniak,
✞ Zdzisław Gęstwa.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13 niedziela zwykła 28.06.2020r.


1. Jutro przypada święto kościelne Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w święta zniesione o godzinie 7, 9 i 18. Dzień modlitwy za papieża Franciszka.

2. Ponieważ w sobotę rozpoczęły się wakacje przez czas wakacyjny nie będzie mszy św. w dni powszednie rano o godzinie 7 oprócz I piątku miesiąca, pozostają codziennie msze św. wieczorem o godzinie 18.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek polecamy powołanych do życia duchownego z parafii i modlimy się o nowe powołania , w I piątek spowiedź św. rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 16:30.
W I sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie które rozpocznie się o godzinie 18 .
Parafian z Jareniówki proszę o udekorowanie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV będą przeżywać I rocznicę I Komunii św. na mszy o godzinie 12:15, spotkanie tych dzieci w kościele we środę 1 lipca po mszy św. wieczornej.

5. Na tablicy ogłoszeń są informacje o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę z Jasła dla zainteresowanych. Na tablicy ogłoszeń są podane również msze św. za zmarłą mamę ks. Proboszcza złożone na pogrzebie, które będą odprawiane poza parafią a my będziemy polecać ja Bożemu Miłosierdziu na mszy św. o godzinie 18 w kolejne dni lipca i sierpnia.

6. Przypominamy ze dziś trwają wybory na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, skorzystajmy z tej możliwości którą daje nam demokracja.

7. Ekomax przypomina p odbiorze worków na śmieci dla mieszkańców Jareniówki we środę.

8. Przypominamy o noszeniu maseczek w kościele podczas nabożeństw.

9. Pod chórem znajduje się prasa katolicka.
12 niedziela zwykła 21.06.2020r.

1. We środę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msze św. dziękczynne zostaną odprawione dla dzieci ze szkoły w Jareniówce we czwartek 25 czerwca o g.18 , dla Szkoły Podstawowej nr. 12 w piątek o g.9. zapraszamy dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

3. W przyszłą niedziele ostatnia grupa dzieci z klasy III będzie przeżywać I Komunię św.na mszy św. o g. 12:15

4. Jeszcze dzisiaj jest możliwość zapisania się na kandydata do sakramentu bierzmowania. Zapisu dokonujemy w zakrystii po każdej mszy św. spotkanie wszystkich kandydatów którzy przez ostatnie dwa tygodnie zapisywali się do sakramentu bierzmowania będzie jutro w poniedziałek po mszy św. o g.18. obecność obowiązkowa.

5. Informacja dla zapisanych na pielgrzymkę do Włoch. W ostatnim czasie biuro Credo organizator wyjazdu wysłało na konta uczestników po 510 zł. tyle udało się odzyskać na dzień dzisiejszy z zaliczki wpłacanej w ubiegłym roku , pozostałe 250 zł znajdą się na kontach gdy uda się je pozyskać w późniejszym terminie. Planowany wyjazd do Włoch odbędzie się za rok w lipcu z takim samym programem jak w tym roku.

6. Ekomax informuje że w dniu 1 lipca w Domu Ludowym w Jareniówce w g. od 10 do 16 będą rozdawane worki na odpady komunalne.

7. Przypominamy że w dalszym ciągu obowiązują w kościele podczas nabożeństw maseczki, prosimy o zwrócenie na to uwagi.

8. Pod chórem jest niedzielna prasa katolicka.
11 niedziela zwykła 14.06.2020r.


1. List ks. Biskupa Jana Wątroby.

2. Dzisiaj na mszy św. o godzinie 11 dzieci z klasy IIIb ze szkoły podstawowej nr. 12 w Jaśle przyjmą I Komunie św.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. wieczornej jest procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zakończenie oktawy we czwartek połączone z poświęceniem wianków i ziół oraz błogosławieństwem dzieci.

4. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o godzinie 18 w Jasielskiej Farze ks. Biskup poświęci figurę Chrystusa Króla na górce gorajowickiej. Serdecznie zapraszamy.
W piątek przypada 3 piątek miesiąca dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia, po mszy św. wieczornej nabożeństwo z czasem na prywatną adorację do godziny 21, które zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

5. Młodzież z klasy VII jeszcze w tym tygodniu do przyszłej niedzieli włącznie zapisuje się na kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania, najlepiej w zakrystii po mszy św. w ostatnim tygodniu przed wakacjami będzie spotkanie informujące dla tej młodzieży. Dzień i godzinę podamy w przyszłą niedzielę.

6. Rocznica I Komunii św. dla klas IV z naszej parafii będzie 5 lipca na mszy sw. o godzinie 12:15.

7. Po skończonej mszy św. jest pod chórem do nabycia prasa katolicka.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.06.2020r.


1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w niedziele. Popołudniowa msza św. z sakramentem bierzmowania będzie o g.16. natomiast na mszy św. o g.11 dzieci z klasy III z Jareniówki przeżyją I Komunię św. Spowiedź św. tych dzieci, ich rodzin oraz kandydatów do bierzmowania będzie we środę od g.16 do 17. We czwartek po mszy św. o g.12.15 będzie procesja do 4 ołtarzy w obrębie placu kościelnego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków oraz do dzwonienia a młodzież lub dorosłych proszę o wzięcie feretronów. W oktawie Bożego Ciała codziennie będzie procesja po mszy św. o g.18 wokół kościoła. Niestety nie pójdziemy w przyszłą niedzielę z procesją na parafię, będzie tylko wieczorem po mszy św. o g.17..

2. W sobotę uroczystość św. Antoniego patrona naszego miasta, odpust w parafii OO Franciszkanów

3. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. na mszy św. o g.11 dla jednej z klas III ze szkoły podstawowej nr.12 w Jaśle.

4. Przypominamy , że wczoraj odwołana została dyspensa ks. Biskupa odnośnie obowiązku uczestnictwa we mszy św.

5. Od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie zapraszamy uczniów z klasy VII z naszej parafii aby zapisali się na kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, zapisu dokonujemy w zakrystii po każdej mszy św. indywidualnie a nie przez rodziców.

6. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielna prasę katolicką, znajduje się na stoliku za ławkami.

Refleksje

07 lipiec 2020

  • Bóg żywy
    Słowa o cielcach, które muszą „w kawałki się rozlecieć”, są skierowane i do nas.
  • Jest nadzieja
    Bóg nie głosi nam prawdy po to, by nas zdenerwować.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.