Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
1 niedziela adwentu 27.11.2022r.

1.Dziś rozpoczynamy adwent jako czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz na drugie przyjście Pana Jezusa w chwale u końca czasów. Znakiem naszego przygotowania są roraty, które od jutra będziemy odprawiać w dni powszednie o godzinie 6 rano , nie będzie już mszy św. o godzinie 7.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W I piątek spowiadamy rano na roratach a po południu od g.15:30. w I sobotę o godzinie 10 będzie w domu parafialnym rejonowe spotkanie Akcji Katolickiej.

3.W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 12:15 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. ze szkoły nr. 12 i z Jareniówki otrzymają poświęcone medaliki i łańcuszki.

4.W przyszłą niedzielę o godzinie 15:30 do naszej parafii przyjdzie św. Mikołaj. Zapraszamy na to spotkanie dzieci, które otrzymają w najbliższych dniach zaproszenia. Rodzice, którzy chcą pomóc Mikołajowi mogą prezenty podrzucić do zakrystii od godzinie 15.

5.W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie ogólnopolska kwesta dla Kościoła na Wschodzie.

6. Jeszcze w tym tygodniu do soboty można składać artykuły niepsujące się dla mieszkańców Ukrainy. Kartony są umieszczone za ławkami w kościele.

7. Dziękujemy za ofiary na tacę z ostatniej 3 niedzieli miesiąca złożono 8420 zł. Bóg zapłać!

8. Parafiankom z Brył dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego.

9. Już od dzisiaj po każdej mszy św. można nabyć opłatki u przedstawicieli naszej parafii. Wolne datki będą funduszem na ogrzewanie kościoła. Od jutra w zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół świąteczny; małe w cenie 8 zł a duże w cenie 18 zł. ofiary sa funduszem na rzecz wyjazdów na ferie zimowe i wakacje dla dzieci z rodzin biedniejszych i potrzebujących.

10.Pod chórem na stoliku znajduje się niedzielna prasa katolicka.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022r.


1.Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla spotkanie Akcji Katolickiej po mszy św. o godzinie 17. serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji.

2. W sobotę kończymy rok kościelny. Jeszcze do soboty po mszy św. odmawiamy różaniec za dusze zapisane w wypominkach.

3.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny adwentem. Tak jak w latach ubiegłych w dni powszednie w adwencie będą roraty o godinie 6 rano.

4.Dziękujemy za ofiary z tej mszy św. z racji 3 niedzieli miesiąca na rzecz naszych parafialnych inwestycji. Bóg zapłać.

5.Za ławkami znajduje się karton do którego możemy składać artykuły spożywcze dla mieszkańców Ukrainy jako nasza pomoc przed zimą.

6.Pod chórem znajduje się prasa katolicka.
33 niedziela zwykła 13.11.2022r.

1. W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny patronki naszej rzeszowskiej diecezji. Jest to 3 piątek miesiąca dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia i z tej racji po mszy św i różańcu za zmarłych będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i czas na prywatna adorację do godzinie 20. Serdecznie zapraszamy.

2. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku kościelnego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

3. Od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie za ławkami będzie ustawiony karton Caritas do którego możemy wkładać produkty niepsujące się o długim okresie gwarancji dla mieszkańców Ukrainy jako dar naszej parafii przed zimą. Podejdźmy z sercem do tej inicjatywy.

4. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.
32 niedziela zwykła 6.11.2022r.


1. Przypominamy że w listopadzie jeszcze do wtorku możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych a w następnych dniach listopada odpusty cząstkowe. W dni powszednie po mszy św. wieczornej odmawiamy różaniec za zmarłych zapisanych w wypominkach.

2. Sanktuarium w Tarnowcu zaprasza we środę na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godzinie 19. dokładny program jest na tablicy ogłoszeń.

3. We wtorek po mszy św. i różańcu spotkanie Parafialnego Koła Caritas, natomiast we czwartek spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

4. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. Jest to Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

5. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

6. W październiku z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Stanisław Jarosz,
✞ Józef Winiarski,
✞ Piotr Piczak,
✞ Kazimiera Serwa,
✞ Grzegorz Grzebień.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
31 niedziela zwykła 30.10.2022r.

1. Jutro będzie okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych od godziny 16.

2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. jak w niedzielę nie będzie mszy św. o godzinie 12:15 natomiast dodatkowa msza św. będzie na nowym cmentarzu o godzinie 14 a po niej procesja żałobna.

3. We środę Dzień zaduszny wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. rano o godzinie 7 a po południu o godzinie 17.
Przez pierwszych 8 dni listopada możemy zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza komunia św. i modlitwy przypisane do odpustu; Wierzę, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. korzystajmy z tych duchowych pomocy które możemy okazywać naszym zmarłym.

4. Od 2 listopada po mszy św. wieczornej będziemy odmawiać różaniec za zmarłych i modlić się za dusze zapisane w wypominkach.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z parafii w I piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godzinie 15:30.

6. Pod chórem jest do nabycia niedzielna prasa katolicka. w niedzieli jest artykuł ze zdjęciem z 25 lecia naszego parafialnego zespołu Caritas.

Refleksje

28 listopad 2022

  • Blisko Boga
    Czy to dobrze, że wiara budzi się, gdy zwiększają się nasze potrzeby?
  • Nasz czas
    Czy umiemy jak prorok sięgać głębiej – wiedzieć rzeczy wokół w Bożym świetle...

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik