Uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej 15.08.2019r.

1. Dzis porządek mszy św jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

ks.DominikRadon2. W ostatnim czasie ks. Biskup po 3 latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii odwołał ks. Dominika Radonia, który został skierowany do parafii w Boguchwale pod Rzeszowem. Ks. Dominikowi dziękujemy za piękna pracę w szkole z dziećmi, za prowadzenie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz za opiekę nad Liturgiczną Służba Ołtarza. Ks. Dominik również opracowywał nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie. Dziękujemy mu za jego gorliwość kapłańska za piękna pracę w parafii i za wszelkie dobro które było naszym udziałem dzięki jego obecności.
Życzymy mu zdrowia i wielu łask od Boga potrzebnych na nowej parafii.
19 niedziela zwykła. 11.08.2019r.

1. Duchowo łączymy się z naszymi pielgrzymami, którzy we wtorek zakończą pielgrzymkę na Jasnej Górze.

2. We czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny Matki Bożej Zielnej. Porządek mszy św. jak w niedzielę, na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na mszy św. o g.11 poświęcenie wieńców a po tej mszy św. będzie procesja z wieńcami po dróżkach różańcowych. Serdecznie zapraszamy parafian z Kaczorowych, Brył i Jareniówki na tę mszę św.

3. W najbliższy 3 piątek miesiąca dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia. Z tej racji po mszy św. i ucałowaniu relikwii św. Faustyny będzie czas na adorację do g.21, który jak zawsze zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

4. W nocy z piątku na sobotę o g.11 wyrusza parafialna pielgrzymka na Pomorze Zachodnie i do Berlina. Powrót będzie w poniedziałek w godzinach wieczornych. Prosimy o zabranie drobnych euro na pobyt w Berlinie a przy ładnej pogodzie zatrzymamy się nad morzem. Całkowity koszt wynosi 500 zł, wpłacono już zaliczkę 200 zł a pozostałe będą zbierane w autokarze.

5. W sobotę o g.13 w naszym kościele rozpoczną się dożynki gminne w Jareniówce oraz 700lecie powstania Łęgorza, dalsza część uroczystości będzie w Jareniówce gdzie będzie odsłonięty pamiątkowy pomnik i uroczystości dożynkowe przy Domu Ludowym.

6. Obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się pojemnik z wodą święconą. Można ja zabierać do domu po mszy św.

7. Po skończonej mszy św. jest prasa katolicka, w Gościu niedzielnym płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.

Refleksje

24 sierpień 2019

  • Posłuszny natchnieniom Ducha
    Bartłomiej był sceptycznie nastawiony do entuzjazmu tych, którzy przyjmowali Jezusa. Bo „czy może być coś dobrego z Nazaretu?”.
  • Prawdziwe bogactwo
    Aby dać światu świadectwo o miłości Boga nie trzeba pielęgnować „uczuć religijnych”, ale dążyć do poznania Boga...

Ościenne parafie

Pogoda Jasło 2-dniowa

Pogoda dla Jasła

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.