Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019r.

1. Dziś w najważniejszy dzień roku, świętując Zmartwychwstanie Chrystusa, chcemy życzyć, by te wielkanocne wydarzenia były siłą do wzrostu naszej wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam, naszym rodzinom, naszej parafii i Ojczyźnie.
Radosnego Alleluja, Szczęść Boże!

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, msze św. jak w niedzielę. Ponieważ dni oktawy wielkanocnej są jak jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek nie ma postu.

3. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, jest to święto patronalne Caritas. W przyszłą niedziele prosimy tych, którzy zbierali jałmużnę postną do skarbonek, aby ten dar jałmużny postnej przynieśli jako swój dar ołtarza.

4. Wczoraj zbieraliśmy artykuły spożywcze na stół świąteczny dla rodzin potrzebujących i samotnych. Koło Caritas przygotowało 52 paczki, które wczoraj rozniesiono. Dziękujemy za gesty pamięci dla potrzebujących a młodzieży i paniom z Caritas za spakowanie i rozniesienie darów.

5. W najbliższy czwartek 25 kwietnia po mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym będzie spotkanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych ze szkoły nr.12 i w Jareniówce.

6. Spotkanie pielgrzymkowe parafian, którzy w lutym byli w Ziemi Świętej, będzie w 3 niedziele maja 19 maja. o godzinie 17 będzie msza św. w ich intencji a następnie spotkanie z ks. Przewodnikiem w domu parafialnym.

7. Po skończonej mszy św. możemy nabyć świąteczną prasę katolicką.
Niedziela Palmowa 14.04. 2019r.

1. Dziś kończymy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście Grzegorzowi za wygłoszenie słowa Bożego i przygotowanie nas do świąt wielkanocnych.
Rekolekcje zakończymy na nabożeństwie Gorzkich żali, składka z nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu.

2. W najbliższych dniach spowiadamy w parafiach dekanatu, jutro w Tarnowcu, we wtorek w Jasielskiej Farze i u OO Franciszkanów a we środę u św. Stanisława i u OO Franciszkanów.
Kancelaria w tym tygodniu nieczynna, drobne sprawy załatwiamy po mszy św.

3. Od wielkiego czwartku będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej triduum paschalne w którym uobecniamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Nabożeństwa we czwartek i piątek o godzinie 18 a w sobotę o godzinie 19.

4. W Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czas na adorację do godziny 23.

5. W Wielki Piątek w dniu męki i śmierci Chrystusa obowiązuje post ścisły jak w Popielec.
W wielki piątek droga krzyżowa o godzinie 15 i początek nowenny do Bożego Miłosierdzia natomiast wieczorem o godzinie 18 rozpocznie się liturgia połączona z czytaniem męki Pańskiej, adoracja krzyża, z komunia św. i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego grobu, adoracja przy Bożym grobie będzie do północy.

6. W Wielka Sobotę zgodnie z polską tradycją święcimy pokarmy na stół wielkanocny w następującym porządku:
w kościele od godziny 9 do 12 co 15 minut i jednorazowo po południu o godzinie 15,
w Domu ludowym w Jareniówce o godzinie 10,
w Domu Ludowym w Bryłach o godzinie 10:30
w Kaczorowach przy kapliczce a potem w przedszkolu o godzinie 11.

Wieczorem zapraszamy na liturgie połączona z poświęceniem ognia, paschału i wody, na to nabożeństwo przynieśmy świece.
Caritas w sobotę wystawi kosz do godziny 12 do którego możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z parafii. Kosze są wystawione również w Biedronce i w Bogumile.

7. Zapraszamy w tych dniach do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i Bożym grobie wszystkich parafian a szczególnie róże różańcowe których porządek jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na drzwiach kościoła.

8. W najbliższą niedziele będziemy przeżywać największe święto w roku Zmartwychwstanie Pańskie, uroczysta msza św. rezurekcyjna rano o godzinie 6 pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę.

9. Dziękujemy za palmy z gminnego konkursu palm ze szkoły w Jareniówce które zdobią nasz kościół.

10. Jeszcze dzisiaj uczniowie klas VII mogą zapisać się na kandydatów do bierzmowania.

11. W sobotę nie będzie dyżuru prawniczego.

12. Po mszy św. możemy u ministrantów nabyć niedzielna prasę katolicką.

Refleksje

22 kwiecień 2019

  • Prawda
    Gdyby Jezus zmartwychwstał dziś, w epoce fake newsów, to zapewne niełatwym byłoby przekonać świat o tym wielkim cudzie
  • Uwierzyć
    Jakich znaków potrzebuję ja, potrzebuje dzisiejszy świat, by uwierzyć, że Jezus naprawdę zmartwychwstał?

Ościenne parafie

Pogoda Jasło 2-dniowa

Pogoda dla Jasła

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

20190106_181932.jpg
© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.