Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
2 niedziela adwentu 4.12.2022r.

1. Dziś w dniu modlitwy za Kościół na Wschodzie trwa kwesta do puszek po każdej mszy św.

2. We czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
W tym dniu nie ma rorat. Msze św., będziemy odprawiać jak w święta zniesione przez państwo o godzinie 7, 9 a po południu  godzinie 17.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich dwu tygodniach z potrzeby serca ofiarowali produkty żywnościowe na rzecz Ukrainy. Te dary zostaną zabrane w najbliższym tygodniu przez Caritas z Rzeszowa. Bóg zapłać.

4. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół świąteczny. Są też kalendarze parafialne, które do druku przygotował ks. Radosław w cenie 14 zł. w zakrystii są również do wzięcia tzw. torby miłosierdzia, które jak w latach ubiegłych można wziąć do domu i napełnić artykułami żywnościowymi i albo dać komuś potrzebującemu w sąsiedztwie albo przynieść w ciągu najbliższego tygodnia do zakrystii a Caritas parafialny rozdzieli te dary potrzebującym. Przed kościołem rozprowadzane są opłatki dowolne datki będą funduszem na ogrzewanie kościoła.

5. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka, do gazet dołączamy nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie.

6. W listopadzie z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Józef Kurowski,
✞ Tadeusz Skuba,
✞ Elżbieta Jarecka,
✞ Zofia Zborowska.
✞ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

28 marzec 2023

  • Wywyższony
    Każdy, kto z wiarą spogląda na Krzyż, na Jego Miłość, ofiarę, jaką złożył za nas, nie może przejść obojętnie
  • Sprawiedliwy osąd?
    Tylko Bóg zna przyczyny i powody naszych działań. I tylko On może osądzić sprawiedliwie.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik