Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
1 niedziela adwentu 27.11.2022r.

1.Dziś rozpoczynamy adwent jako czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz na drugie przyjście Pana Jezusa w chwale u końca czasów. Znakiem naszego przygotowania są roraty, które od jutra będziemy odprawiać w dni powszednie o godzinie 6 rano , nie będzie już mszy św. o godzinie 7.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W I piątek spowiadamy rano na roratach a po południu od g.15:30. w I sobotę o godzinie 10 będzie w domu parafialnym rejonowe spotkanie Akcji Katolickiej.

3.W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 12:15 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. ze szkoły nr. 12 i z Jareniówki otrzymają poświęcone medaliki i łańcuszki.

4.W przyszłą niedzielę o godzinie 15:30 do naszej parafii przyjdzie św. Mikołaj. Zapraszamy na to spotkanie dzieci, które otrzymają w najbliższych dniach zaproszenia. Rodzice, którzy chcą pomóc Mikołajowi mogą prezenty podrzucić do zakrystii od godzinie 15.

5.W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie ogólnopolska kwesta dla Kościoła na Wschodzie.

6. Jeszcze w tym tygodniu do soboty można składać artykuły niepsujące się dla mieszkańców Ukrainy. Kartony są umieszczone za ławkami w kościele.

7. Dziękujemy za ofiary na tacę z ostatniej 3 niedzieli miesiąca złożono 8420 zł. Bóg zapłać!

8. Parafiankom z Brył dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego.

9. Już od dzisiaj po każdej mszy św. można nabyć opłatki u przedstawicieli naszej parafii. Wolne datki będą funduszem na ogrzewanie kościoła. Od jutra w zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół świąteczny; małe w cenie 8 zł a duże w cenie 18 zł. ofiary sa funduszem na rzecz wyjazdów na ferie zimowe i wakacje dla dzieci z rodzin biedniejszych i potrzebujących.

10.Pod chórem na stoliku znajduje się niedzielna prasa katolicka.

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik