Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

1. Dziś w niedziele palmową rozpoczynamy najważniejszy czas w Kościele – Wielki Tydzień.
Dziękujemy za palmy, które zdobią nasz kościół z gminnego konkursu na palmę wielkanocna ze szkoły w Jareniówce.

2. Przez trzy najbliższe dni do środy spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 17 a jeśli będzie potrzeba to i po mszy wieczornej.

3. W Wielki Czwartek w dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa będzie msza św. wieczerzy pańskiej o godzinie 18 a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. I czas na adorację do godziny 23.

4. W Wielki Piątek w dniu męki i śmierci Chrystusa obowiązuje post ścisły jak w Popielec.
W Wielki Piątek ostatnia droga krzyżowa o godzinie 15 i początek nowenny do Bożego Miłosierdzia, natomiast wieczorem o godzinie 18 rozpocznie się liturgia połączona z czytaniem męki Pańskiej, adoracją krzyża, z komunią św. i przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bozym Grobie do północy.

5. W Wielką Sobotę zgodnie z polska tradycją święcimy pokarmy na stół wielkanocny w następującym porządku; w kościele od godziny 9 do 12 co 15 minut i po południu jednorazowo o godzinie 15, w Dmu Ludowym w Jareniówce o godzinie 10, w Domu Ludowym w Bryłach o godzinie 10:30 i w Kaczorowach przy kapliczce o godzinie 11, a potem w w przedszkolu.
Wieczorem na godzinę 19 zapraszamy na liturgię wielkiej soboty połączoną z poświęceniem ognia, wody i paschału, na to nabożeństwo przynieśmy świece.
Caritas w sobotę od rana do godziny 12 wystawi kosz w kościele do którego możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących parafian. Kosze są wystawione w sklepach Bogumił i Biedronka.

6. Po dwuletniej przerwie zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i Bożym Grobie róże różańcowe, których adoracje są wywieszone na drzwiach kościoła i tablicy ogłoszeń.
Do adoracji zapraszamy wszystkich parafian gdyż w ciągu całego dnia w piątek i sobotę kościół będzie otwarty.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać najważniejsze święto w roku Zmartwychwstanie Pańskie.
Msza św. rezurekcyjna rano o godzinie 6 z procesją, pozostałe jak w każdą niedzielę.

8. W sobotę 23 kwietnia parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Szydłowa tzw. polskiego Carcassone, do Wąchocka z klasztorem cystersów i do sanktuarium Matki Bożej Wileńskiej w Skarżysko kamiennej. Wyjazd rano o godzinie 6 powrót wieczorem. Całkowity koszt za autokar i obiad wynosi 100 zł. zapisujemy się po mszy sw. w zakrystii przy zapisie wpłacamy 50 zł. pozostałą sumę w autokarze.

9. Po mszy św. możemy nabyć niedzielna prasę katolicką.

Refleksje

03 październik 2023

  • Do wszystkich
    Jezus uczy nas miłości, cierpliwości i wybaczania wobec tych, którzy nas odrzucają lub nie dzielą naszej wiary
  • Boży posłańcy
    Anioł Stróż towarzyszy nam bezustannie, a jednocześnie wpatruje się w oblicze Boga.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik