"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022r.

1. Dziś przeżywając najważniejszą uroczystość w roku Zmartwychwstanie Pańskie chcemy życzyć by te wielkanocne wydarzenia umocniły naszą wiarę i miłość do Boga i do ludzi. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam naszym rodzinom, naszej parafii i Ojczyźnie. Radosnego Alleluja Szczęść Boże!

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, msze św. jak w niedzielę.
Ponieważ dni oktawy wielkanocnej są jak jeden świąteczny dzień dlatego w piątek nie ma postu.

3. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, jest to święto patronalne Caritas.
W przyszłą niedzielę prosimy tych którzy zbierali jałmużnę postną do skarbonek aby ten dar jałmużny przynieśli jako swój dar ołtarza.

4. Wczoraj zbieraliśmy artykuły spożywcze na stół świąteczny dla rodzin potrzebujących i samotnych. Koło Caritas przygotowało 37 paczek, które rozniesiono. Dziękujemy wam wszystkim za gesty pamięci dla potrzebujących a młodzieży i paniom z Caritas za spakowanie i rozniesienie darów.

5. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu.

6. Rodzice ze szkoły podstawowej w Jareniówce dziękują za ofiary składane z a palmy w ubiegłą niedzielę, zebrano 2033 zł.

7. W najbliższy czwartek 21 kwietnia o godzinie 19 w kościele będzie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej nr.12 i z Jareniówki.

8. Sa jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w przyszłą sobotę do Skarżysko kamiennej, Wąchocka i Szydłowa. Jeśli do wieczora nie uzbieramy stanu autokaru wyjazd zostanie odwołany.

9. Pod chórem znajduje się prasa katolicka, do gazet dołączamy nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie.

Refleksje

29 maj 2023

  • Trzy Matki
    Pierwsze pokolenia chrześcijan z upodobaniem powtarzały: Kościół Matka – Matka Kościoła.
  • Razem
    Bycie razem ma w sobie coś z krzyża i coś ze zmartwychwstania. Ból grzechu i radość z wyzwolenia.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik