Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
5 niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022r.

1. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego koła Caritas.

2. We czwartek modlimy się za powołanych do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii z racji I czwartku miesiąca.

3. Ponieważ nie będzie spowiedzi całodniowej przed świętami wielkanocnymi dlatego od najbliższego czwartku do Wielkiej środy będziemy spowiadać codziennie od godzinie 17 a jeśli będą chętni to i po mszy św. wieczornej. '
Codziennie spowiadamy również rano pół godziny przed mszą św. W najbliższą sobotę od godziny 9 odwiedzimy chorych po domach z komunią św. których nie odwiedzamy w I piątki. Chorych możemy zapisać w zakrystii po każdej mszy sw.

4. W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 16:30, dla dorosłych o godzinie 17:30 a dla młodzieży o godzinie 20.

5. W przyszłą niedzielę palmową ostatnią w wielkim poście Rada Rodziców ze szkoły Podstawowej w Jareniówce będzie rozprowadzać przed każdą mszą św. palmy. Dobrowolne datki będą ofiarą na rzecz szkoły w Jareniówce. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie taca na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W zakrystii możemy nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny w cenie 6 zł.

7. Burmistrz Jasła informuje że w dniach od 8 do 12 kwietnia od godzinie 10 do 18 na jasielskim rynku będzie zbiórka darów dla ukraińskich miast partnerskich Sambora i Truskawca. Na plakacie na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje co możemy ofiarować na rzecz tych społeczności.

8. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

9. W marcu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Jan Rybkiewicz
✞ Urszula Styczyńska
✞ Zofia Gaber
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

24 czerwiec 2024

  • Powołani
    Do różnych zadań. Niekoniecznie zaszczytnych.
  • Bez paniki
    Słowo nadziei. Jest. Bez względu na nasze odczucia. Bo gdy "my nie jesteśmy wierni, On wiary dochowuje na wieki; bo nie może zaprzeć się samego siebie".

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik