Niedziela Palmowa 14.04. 2019r.

1. Dziś kończymy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście Grzegorzowi za wygłoszenie słowa Bożego i przygotowanie nas do świąt wielkanocnych.
Rekolekcje zakończymy na nabożeństwie Gorzkich żali, składka z nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu.

2. W najbliższych dniach spowiadamy w parafiach dekanatu, jutro w Tarnowcu, we wtorek w Jasielskiej Farze i u OO Franciszkanów a we środę u św. Stanisława i u OO Franciszkanów.
Kancelaria w tym tygodniu nieczynna, drobne sprawy załatwiamy po mszy św.

3. Od wielkiego czwartku będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej triduum paschalne w którym uobecniamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Nabożeństwa we czwartek i piątek o godzinie 18 a w sobotę o godzinie 19.

4. W Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czas na adorację do godziny 23.

5. W Wielki Piątek w dniu męki i śmierci Chrystusa obowiązuje post ścisły jak w Popielec.
W wielki piątek droga krzyżowa o godzinie 15 i początek nowenny do Bożego Miłosierdzia natomiast wieczorem o godzinie 18 rozpocznie się liturgia połączona z czytaniem męki Pańskiej, adoracja krzyża, z komunia św. i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego grobu, adoracja przy Bożym grobie będzie do północy.

6. W Wielka Sobotę zgodnie z polską tradycją święcimy pokarmy na stół wielkanocny w następującym porządku:
w kościele od godziny 9 do 12 co 15 minut i jednorazowo po południu o godzinie 15,
w Domu ludowym w Jareniówce o godzinie 10,
w Domu Ludowym w Bryłach o godzinie 10:30
w Kaczorowach przy kapliczce a potem w przedszkolu o godzinie 11.

Wieczorem zapraszamy na liturgie połączona z poświęceniem ognia, paschału i wody, na to nabożeństwo przynieśmy świece.
Caritas w sobotę wystawi kosz do godziny 12 do którego możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z parafii. Kosze są wystawione również w Biedronce i w Bogumile.

7. Zapraszamy w tych dniach do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i Bożym grobie wszystkich parafian a szczególnie róże różańcowe których porządek jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na drzwiach kościoła.

8. W najbliższą niedziele będziemy przeżywać największe święto w roku Zmartwychwstanie Pańskie, uroczysta msza św. rezurekcyjna rano o godzinie 6 pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę.

9. Dziękujemy za palmy z gminnego konkursu palm ze szkoły w Jareniówce które zdobią nasz kościół.

10. Jeszcze dzisiaj uczniowie klas VII mogą zapisać się na kandydatów do bierzmowania.

11. W sobotę nie będzie dyżuru prawniczego.

12. Po mszy św. możemy u ministrantów nabyć niedzielna prasę katolicką.

Refleksje

20 czerwiec 2019

  • Nasycili się wszyscy
    Dzielimy się nie tylko naszą wiarą w prawdziwą i rzeczywistą obecność. Przede wszystkim Synem Bożym, prawdziwie i rzeczywiście obecnym w nas.
  • Hojny siewca
    Pan Bóg sieje nie tylko słowo. Dawca łaski działa także przez łaskawych.

Ościenne parafie

Pogoda Jasło 2-dniowa

Pogoda dla Jasła

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

20190106_184854.jpg
© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.