"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
12 niedziela zwykła 20.06.2021r.

1. Od wczoraj trwają misje św. z tej racji w tygodniu od poniedziałku do piątku nie ma mszy św. o godzinie 7 rano jest różaniec o godzinie 7:30 a następnie msza św. z kazaniem misyjnym.
Jutro po mszy św. wieczornej pójdziemy procesyjnie na jasielski cmentarz, we środę możliwość spowiedzi misyjnej, we czwartek odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a w piątek oddanie Sercu Pana Jezusa naszej parafii. Program będą podawać OO Misjonarze.

2. We czwartek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Sw. Jana Chrzciciela, pamiętajmy w modlitwie o licznych solenizantach.

3. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego dzieci i młodzieży.
We czwartek na godzinę 18 zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej w Jareniówce, w piątek na godzinę 9 dzieci ze szkoły podstawowej nr. 12 a na godzinę 9 młodzież z Chemika i Budowlanki.

4. W przyszłą niedzielę Jubileusz 25 lecia parafii. Nie będzie mszy św. o godzinie 12:15.
Centralna uroczystość z udziałem ks. Biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby będzie o godzinie 11. Na tę mszę św. zaproszeni są księża i siostry zakonne pochodzące z parafii, księża wikariusze którzy przez lata byli w naszej parafii, księża z dekanatu oraz zaproszeni goście.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 10 lipca. Wyjazd z piątku na sobotę o godzinie 1 w nocy, powrót wieczorem w sobotę. Koszt wyjazdu 60 zł. Przy zapisie wpłacamy 20 zł.

6. Pod chórem znajduje się prasa katolicka a zakrystii możemy nabyć album 25 lecia jako pamiątkę misji i jubileuszu.

Refleksje

29 maj 2023

  • Trzy Matki
    Pierwsze pokolenia chrześcijan z upodobaniem powtarzały: Kościół Matka – Matka Kościoła.
  • Razem
    Bycie razem ma w sobie coś z krzyża i coś ze zmartwychwstania. Ból grzechu i radość z wyzwolenia.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik