Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !
19 niedziela zwykła 9.08.2020r.

1. Jutro przypada uroczyste wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika, a w piątek św. Maksymiliana męczennika z Oświęcimia.

2. W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej tradycji Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą jak w niedzielę. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. Na msze św. o godzinie 11 zapraszamy parafian z Jareniówki, Brył i Kaczorowych z wieńcami dożynkowymi. Chociaż pogoda tegoroczna nie sprzyjała pracy na roli to jednak bądźmy wdzięczni Bogu za to co urodziła ziemia.
W sobotę przypada 100 rocznica zwycięskiej wojny polsko bolszewickiej zwanej bitwą warszawską, jest to również święto wojska polskiego.
W tym dniu przypada odpust parafialny w jasielskiej farze.

3. W przyszłą niedziele po każdej mszy św. będzie kwesta Caritas do puszek na Liban, który poniósł ogromne zniszczenia..

4. W ostatnim tygodniu oczyściliśmy i zakonserwowaliśmy cegłę klinkierową na zewnątrz kościoła oraz odnowiliśmy piaskowiec na murkach i podeście przed kościołem.

5. Dziękuję parafianinowi z Brył który wraz z rodziną przez kilka dni pracował przy obejściu kościoła kosząc trawę, porządkując teren wycinając niepotrzebna krzewy. Dziękuję za dar którym jest kosa do przycinania żywopłotu. Bóg zapłać.

6. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

Refleksje

23 maj 2022

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik