Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !

KSM

II Niedziela Adwentu

ZAPRASZAMY

alt

KSM - odbudowany

ksm   Kolejny rok formacyjny, kolejne wyzwania i cele, które nasz oddział będzie starał się sumiennie i jak najlepiej wypełniać.
Już od pierwszych spotkań nie trudno nie zauważyć pełno nowych, bardzo pozytywnych i satysfakcjonujących nas zmian. Co najważniejsze to przybyło sporo uczestników, co dało niesamowity POWER, aby uporządkować naszą salkę. Dekoratorami naszego wnętrza jesteśmy My sami, młodzi, kreatywni, zwariowani. Dlatego też nasz pokoik jest zróżnicowany i zaraz niezwykły. Kolejną zmianą, która pozwala nam nie tylko zmieniać nasze otoczenie zewnętrzne, ale zmieniać nasz wzrost duchowy i ubogacać spotkania to modlitwa brewiarzowa na samym początku spotkania.
Sport to zdrowie, dlatego co sobotę spotykamy się wspólnie z Oazą z naszej parafii na hali sportowej, gdzie spędzamy wspólnie czas integrując się poprzez gry zespołowe.
Jak widzisz nasze spotkania to nie tylko modlitwa, to również sport integracja z innymi, wspólne spędzanie czasu. Dyskoteki, zawody, seanse filmowe oraz rozmowy wieczorne, przy filiżance herbaty to wszystko u nas.

Zapraszamy wszystkich Młodych w każdy piątek Zaczynamy EUCHARYSTIĄ o godz. 17:00

Nie jesteś sam...

„Nie lękajcie się!" J.P.II 16.10.77

Mijasz ich na drodze, na chodnikach, a mimo to nie starasz się ich dostrzec, a oni starają ci coś pokazać, ciepłym spojrzeniem, miłym uśmiechem, podadzą ci rękę jak upadniesz, więc nie smuć się, otwórz swoje serce na innych, niech nie będzie nadal ślepe...

Nasza historia, czyli 4 lata w pigułce.

Nasza historia,
czyli 4 lata w pigułce.


Najstarsi członkowie aktualnego składu oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozpoczęli swoją przygodę w tej grupie pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Stawarza, który zaczynał swoją duszpasterską pracę właśnie w naszej parafii. 
W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej został przyjęty i mianowany wikariuszem naszej wspólnoty. Ks. Krzysztof przejął obowiązki swojego poprzednika ( ks. Grzegorza Guziora ), m.in. opiekę nad naszym oddziałem.

3 września 2007r. odbyło się nasze pierwsze spotkanie w nowym gronie, z nowym „przewodnikiem”. Bardzo szybko zapoznaliśmy się, zaprzyjaźniliśmy i znaleźliśmy wspólny język.  Zgodnie opracowaliśmy plan naszych działań na przyszły rok. Znaleźliśmy „złoty środek” dobrego planu, który zawierał modlitwę, Msze Święte i rozmowy na tematy nurtujące nas, ale nie zapominał o rozrywce, sporcie i wycieczkach.

27 października tego samego roku zorganizowaliśmy integracyjny wyjazd do Krakowa. Zwiedzaliśmy miasto drogą królewską, a dzień ten uwieńczyła integracyjna zabawa w krakowskim Aqua Parku.

Refleksje

25 maj 2022

Szukaj na stronie