Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

I Komunia Święta - 2016

I Komunia Święta - 2016  I Komunia Święta w parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Po rocznej przerwie w dniu 15 Maja 2016 r. w Dzień Zielonych Świątek w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się uroczystość I Komunii ;Świętej 41 uczennic i uczniów klas trzecich:

  • ze szkoły podstawowej z Jareniówki – 7
  • ze szkoły podstawowej nr 12 w Jaśle – 31
  • z Brzysk – 1
  • z Anglii – 2

Na ołtarzu postawione zostały drzwi na których jest 41 duszyczek które symbolizują aniołki, otwierają się one na ustanowioną przez Jezusa największą tajemnicę naszej wiary: chleb i kielich - symbolizujący ustanowienie najświętszego sakramentu eucharystii ostatniej wieczerzy w której Chrystus nakazał ją sprawować, aby każdy kto w Niego wierzy pamiętał o oddaniu życia za grzechy ludzi.

"Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: To jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane.
Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich Krwi mojej nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

To czyńcie na moją pamiątkę."

Dzieci przystępując po raz pierwszy do stołu pańskiego stają się w pełni uczestnikami tak jak apostołowie w łączności z Jezusem, jest to zarazem nowy etap w ich duchowego rozwoju, i chociaż nie w pełni świadome czego dostępują, wydarzenie to na zawsze naznaczy i włączy ich w pełne życie kościoła.

kto spozywa moje cialo i pije moja krew"Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił — nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki»."

(Jan 53-58)

Dlatego jest to niezwykłe i bardzo ważne wydarzenie w ich życiu a obowiązkiem rodziców jest uświadamianie i przypominanie im o tym.

 

Poniżej foto relacja wykonana przez Włodzimierza Rz.

(Zdjęcia po otwarciu okienka również wygodnie można przeglądać za pomocą strzałek ( w prawo/ w lewo)

poprzednie nastepne zdjecie
{boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/6285204072032257009"}I Komunia Święta w MBCZ - 2016{/boxplus}

Informację i foto relację przedstawił: Włodzimierz Rz.

 

Refleksje

12 sierpień 2022

  • Gdy ci przebaczę
    Choć nauka o nierozerwalności małżeństwa nie podlega wątpliwości, w świetle pierwszego czytania nabiera nowego znaczenia.
  • Ile razy?
    Czasem można odnieść wrażenie, że nie samo przebaczenie jest problemem, ale ból, jaki pozostawia po sobie krzywda.

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik