Spotkanie opłatkowe grup parafialnych

Drukuj

Spotkanie opłatkowe grup parafialnych 2016Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”
SPOTKANIE   OPŁATKOWE   GRUP PARAFIALNYCH

  6 grudnia 2016r. w uroczystość Trzech Króli odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich członków grup parafialnych tj. Zespołu CARITAS, Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, Chóru AVE.

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, włączając się w liturgię słowa, oprawę muzyczną zapewnił chór AVE.

W sali Domu Parafialnego czekały pięknie nakryte i udekorowane stoły. Ks. Mateusz Mądro – wikariusz przeczytał stosowny tekst z Pisma Świętego po czym zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Łamiąc się opłatkiem, który jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości składaliśmy sobie życzenia Łamanie się nim ,to czas, kiedy stajemy twarzą w twarz z tymi, których czymś zraniliśmy, zasmuciliśmy czy zawiedli.

Jest to moment szczególnego pogodzenia się i przebaczenia, żeby do wigilijnego stołu usiąść bez niesnasek i urazy, żeby panowała atmosfera świątecznego ciepła, miłości i radości z narodzenia Jezusa.
Przy śpiewie kolęd spędziliśmy wspaniały czas w naszej małej "rodzinie" parafialnej.

Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci i po prostu być razem - takie są jedyne w roku.

Nie zabrakło potraw wigilijnych: żurku z grzybami, swojskim chlebem, pierogów z kapustą i grzybami, kaszy jaglanej z żurawiną , kaszy gryczanej z suszonymi śliwkami a także ciasta, kawy, herbaty.

Ks. Proboszcz Tadeusz Gąsiorowski dziękował za aktywność poszczególnych grup , bez których parafia i duszpasterstwo nie miałoby istotnego znaczenia. Prezes chóru przekazała życzenia  i pozdrowienia od ks. Tomasza Czeluśniaka – byłego naszego wikariusza, dopełnieniem tych pięknych chwil były życzenia na gwiazdkach adresowane do każdego indywidualnie :

Szczęścia, co radość daje,
Miłości, co niesie pokój,
Zdrowia, co rodzi wytrwałość,
Wiary, co nadzieje prowadzi,
Dni wypełnionych do końca,
Nowych wschodów słońca
I niech więcej takich rzeczy
Nowy Rok 2016 Ci użyczy.

Poniżej fotorelacja z przebiegu spotkania, (obecnie posiada tylko 18zdjęć, wkrótce będzie aktualizacja i uzupełnienie galerii):

{boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/6239934807649586529"}Spotkanie opłatkowe grup parafialnych MBCZ - 2016{/boxplus}