Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Niedziela Chrztu Pańskiego

OPŁATEK GRUP PARAFIALNYCH

Spotkanie opłatkoweJest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”( Czerwone Gitary), to dzień Spotkania Opłatkowego, grup działających w naszej parafii. Każdy taki Opłatek to naprawdę wyjątkowy dla nas dzień. Dzień, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć. Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, zapłakał ludzkimi łzami, otworzył przed nami swoje ludzkie serce. Nie tylko choinki i prezenty, ale sam Jezus jest Podarunkiem dla nas. I ten Podarunek ma być rozdawany. Jezus, Bóg – Człowiek przyszedł na początku naszej ery, ale wciąż przychodzi do nas poprzez ludzi, biednych, głodnych, oczekujących naszej dobroci, życzliwości, spragnionych naszej poprawy, czystości życia. Przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają. Zastanawiam się czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat?
Czy daję ludziom ciepło, światło, zrozumienie, przebaczenie, wiarę?

Tradycyjnie 6 stycznia 2015r w święto Trzech Króli ,po Mszy św. zgromadziliśmy w Domu Parafialnym jako „wspólnota wspólnot” by podzielić się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania oraz wspólnie przeżywać wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Tak jak w domach rodzinnych, rozpoczynamy od Słowa Bożego i wspólnej modlitwy - mówił ks. proboszcz. Ksiądz Mateusz Mądro przeczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Ks. Proboszcz powitał obecnego na spotkaniu pana Henryka Rak ( Przewodniczącego Rady Miasta Jasła), naszego parafianina.
- Zanim połamiemy się opłatkiem pragnę serdecznie podziękować wszystkim za wszelkie dobro, które wnosicie w życie wspólnoty parafialnej - mówił ks. Proboszcz T.Gąsiorowski - Dziękuję tym bardziej, bo chcemy i dajemy temu świadectwo, że czujemy się dziedzicami wszystkich, którzy tworzyli tę parafię. Wracamy myślą do tych, którzy podjęli to Boże dzieło pawie przed 20 laty. Z całego serca życzę wszystkim, od najmłodszych do najstarszych, aby to Boże Dziecię nam wzrastało. Niech Dzieciątko Jezus wzrasta we wszystkich grupach parafialnych, pomaga podejmować Boże dzieła zarówno w wymiarze modlitewnym jak i w wypełnianiu powołania w życiu społecznym. Dziękuję Bogu za dzieła Caritasu, za troskę o chorych, cierpiących i potrzebujących w naszej parafii.
Serdeczne życzenia i podziękowania dla ks. wikariuszy , dziękuję za Akcji Katolickiej za podejmowane działania, modlitwę, za chór AVE i jego chwalenie Boga przez śpiew. Niech Boże Dziecię błogosławi nam we wszystkich dziełach. Szczęść Boże! Następnie prezesi grup rozdali opłatki i wszyscy ze wszystkimi składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przy słowach kolędy „ Wśród nocnej ciszy” podano żurek z grzybami, chlebem. Następnie pierogi ruskie i z kapustą a na koniec ciasto, kawa ,herbata. Pan Henryk podzielił się planami rozwoju miasta i życzył wszystkim wszelkiego dobra. Przewodnicząca Akcji Katolickiej Basia Reczek zapoznała z aktualnościami A K. Pan Wacek J. z chóru AVE rozdał śpiewniki z kolędami i rozpoczęło się kolędowanie nie 2 zwrotek ale wielu zwrotek kolęd. Światło świec ,świąteczna dekoracja stołów, piękny śpiew kolęd, uśmiechnięci ludzie to wszystko wpływa na ten wyjątkowy, jedyny dzień w roku.

Poniżej oraz w dziale galerii zdjęcia z przebiegu spotkania. {boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/6106873606335635537"} Spotkanie opłatkowe grup parafialnych 2015{/boxplus}Fotorelacja Józefa Zarudzka

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik