Opłatek - 6 stycznia 2014

Drukuj
Opłatek   6 stycznia 2014r tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 17. Odbyło się spotkanie opłatkowe grup działających w parafii tj. Zespołu Caritas, Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, Chóru Ave. Członkowie Akcji Katolickiej włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy Św. odprawianej przez ks. proboszcza Tadeusza Gąsiorowskiego : I czytanie przekazała Anna Surowiak,II – Henryk Cetnar , modlitwę wiernych – Mateusz Stegowski zaś dary do ołtarza przynieśli Kazimierz Baczyński i Marta Fila. Psalm responsorialny śpiewał chór Ave. Na sali spotkań w Domu Parafialnym czekały przygotowane, pięknie udekorowane i nakryte stoły.
{boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/5968705313190556849"}Stół wigilijny parawi MBCZ W Jaśle
{/boxplus}
Ks. proboszcz spotkanie rozpoczął modlitwą, następnie ks. Przemysław Krzysztoń – wikariusz odczytał fragment Pisma Świętego, po czym wszyscy sobie składali życzenia.
W trakcie całego spotkania rozbrzmiewały kolędy nie tylko śpiewane , bo ks. Eugeniusz Hajduk przygrywał na skrzypcach.
Zgodnie z tradycją polską śpiewane były wszystkie zwrotki kolęd a niektóre miały ich nawet sześc.
Ks. proboszcz przedstawił plany na rok 2014 w zakresie jej dalszego rozwoju i pielgrzymek jako, że parafia jest pielgrzymująca.
Jak na Wigilię przystało częstowano się żurkiem z grzybami, pierogami ruskimi i z kapustą, kaszą ze śliwkami, a na koniec kawa, herbata i ciasto. Radosna, miła atmosfera podkreślała również to, że parafia jest wspólnota żywą.
                                         Info i foto relację przygotowała Józefa Zarudzka