Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

100-Lecie szkoły podstawowej w Jareniówce

100 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. I MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W JARENIÓWCE 1913 – 2013.

  100 Szkoły w JareniówceW dniu 7 listopada 2013 r. Szkoła Podstawowa im. I Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jareniówce obchodziła 100 lecie swego istnienia. W uroczystościach brali udział zaproszeni goście, absolwenci , byli pracownicy szkoły, uczniowie i grono nauczycielskie. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, która celebrował ks. dziekan Irzyk w asyście trzech księży, oraz dodatkowo okraszona została orkiestrą dętą pod dyrekcją Ireneusza Fatygi.
Następnie złożono kwiaty pod tablicą Patrona Szkoły, odsłonięto pamiątkową tablicę i zwiedzano wystawę obrazującą historię szkoły.
Występy uczniów i przemówienia okolicznościowe odbyły się w Sali Domu Ludowego w Jareniówce. Całość prowadził i nadzorował Dyrektor Szkoły Jerzy Szetlak, przy wydatnym wkładzie pracy nauczycieli i uczniów. Podsumowaniem przebiegu uroczystości był wspólny posiłek.
Poniższe zdjęcia obrazują przebieg uroczystości 100 lecia wraz ze skanem wydanego z tej okazji folderu. {boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/5943858273309663249"}100-Lecie szkoły w Jareniówce {/boxplus}
Info i foto relację przygotował Włodzimierz Rzońca

Refleksje

12 sierpień 2022

  • Gdy ci przebaczę
    Choć nauka o nierozerwalności małżeństwa nie podlega wątpliwości, w świetle pierwszego czytania nabiera nowego znaczenia.
  • Ile razy?
    Czasem można odnieść wrażenie, że nie samo przebaczenie jest problemem, ale ból, jaki pozostawia po sobie krzywda.

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik