Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !

X Gminny konkurs Palma Wielkanocna - 21.03.2013

Palma Wielkanocna21 marca 2013r. w Szkole Podstawowej w Jareniówce odbyła się już X edycja Gminnego Konkursu „Palma Wielkanocna" pod patronatem wójta Gminy Jasło.

Konkurs ma na celu  kultywowanie  tradycji i obyczajów ludowych.
 
Jury miało trudny wybór, ponieważ na konkurs wpłynęło, aż 40 palm ze szkół w Szebniach, Niepli, Warzyc, Opacia, Osobnicy oraz z Jareniówki.

Nadesłane palmy zostały  podzielone na dwie kategorie wiekowe:   klasy I-III   i IV-VI. W tych  kategoriach osobno oceniano palmy małe i duże.

Komisja w składzie:
  • ks. Tadeusz Gąsiorowski - proboszcz parafii p.w. M.B. Częstochowskiej,
  • pani Zofia Łopatyńska - sympatyk szkoły
  • pani Anna Gondek - przewodnicząca Rady Rodziców
oceniała  głównie: walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość, własną koncepcję, kolorystykę oraz zgodność  z tradycją ludową.

Miłym akcentem było wręczenie laureatom i uczestnikom nagród w formie dyplomów, książek , słodkich upominków oraz wspólne zdjęcie.

Palmy będą mogły być podziwiane również przez parafian, ponieważ zostaną przewiezione do kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej,  gdzie będą  stanowiły jego ozdobę podczas Niedzieli Palmowej.

{boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/5858114159464055777"}
X Gminny konkurs Palma Wielkanocna - 21 marca 2013
{/boxplus}
LAUREACI  KONKURSU:

KATEGORIA WIEKOWA OD I-III

PALMA MAŁA
I miejsce Marlena Szpak- Jareniówka
II miejsce Oliwia Śliż - Jareniówka
III miejsce Szymon Skrzyszowski-Niepla
Wyróżnienie Szymon Krzemień-Opacie

PALMA DUŻA
I miejsce Kinga Janas-Opacie
II miejsce Marcin Jaworski-Szebnie
III miejsce Anna Rzepa- Jareniówka
Wyróżnienie Monika Berkowicz- Opacie

KATEGORIA WIEKOWA OD IV-VI

PALMA MAŁA
I miejsce Kamila Zajchowska-Szebnie
II miejsce Eryk Dubiel-Jareniówka
III miejsce Emilia Zalewska-Warzyce
Wyróżnienie Patrycja Woźniak-Osobnica
Wyróżnienie Elżbieta Gajda- Szebnie

PALMA DUŻA
I miejsce Weronika Żabińska- Jareniówka
II miejsce Adam Walczyk- Jareniówka
III miejsce Dawid Serwa-Jareniówka
Wyróżnienie Katarzyna Ślusarczyk-Osobnica
Wyróżnienie Kacper Majsterkiewicz - Jareniówka
Wyróżnienie Wiktoria Markowska-Szebnie

Marta Szpak-Merkwa

Refleksje

25 maj 2022

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik