"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

Święcenie pokarmów

BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH.

Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Przypomina on prawdę, wyrażoną przez św. Pawła Apostoła tymi słowami : „ Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” ( 1 Kor 10, 31). Spożywanie posiłku jest tez czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

 

{boxplus href="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/parafiambcz/albumid/5728794024868618241"} Święcenie pokarmówŚwięcenie pokarmów Jasło

 

{/boxplus}

 

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej świecenie pokarmów odbywało się na ławkach ustawionych środkiem Kościoła, co 15 minut począwszy od godziny 9.00do godz. 12.00 i o godz. 15.00 - zdjęcia z napisem JAS., W Domu Ludowym w Jareniówce o godz. 10.00 – zdjęcia z napisem JARENIÓWKA, W Domu Ludowym w Jaśle-Bryły godz. 10.30 – zdjęcia z napisem JASŁO-BRYŁY, oraz w Jaśle – Kaczorowy przy kapliczce i w Przedszkolu – zdjęcia z napisem JASŁO-KACZOROWY.

 

Kiedy zakończymy święty post paschalny i spotkamy Chrystusa Zmartwychwstałego we Mszy świętej wielkanocnej, powrócimy z radością do naszych domów i z Chrystusem zasiądziemy do wspólnego świątecznego stołu. Wyrazimy wtedy sobie wzajemną życzliwość podczas składania sobie życzeń przy dzieleniu się poświęconym jajkiem, znakiem nowego życia. Zaprasza się do galerii na fotorelację. Przygotował i zdjęcia wykonał Włodzimierz Rz.

 

Fotorelacja dostępna również w dziale "Galerie"

 

Jasło, dnia 07.04.2012 r.

Refleksje

29 maj 2023

  • Trzy Matki
    Pierwsze pokolenia chrześcijan z upodobaniem powtarzały: Kościół Matka – Matka Kościoła.
  • Razem
    Bycie razem ma w sobie coś z krzyża i coś ze zmartwychwstania. Ból grzechu i radość z wyzwolenia.

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik