Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
2 niedziela adwentu 10.12.2023r

1. Dziś w II niedzielę adwentu przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie na terenie dawnych republik sowieckich. Kwesta do puszki pod chórem jest przeznaczona na ten cel.

2. We środę 13 grudnia przypada kolejna rocznica stanu wojennego, mdlimy się za ofiary stanu wojennego i za Ojczyznę.

3. W najbliższy 3 piątek miesiąca po mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy do Bożego Miłosierdzia oraz czas na adoracje do g.20. zapraszamy

4. W sobotę po roratach rozpoczynamy uroczysta nowennę do Dzieciątka Jezus, w niedzielę nowenna będzie po mszy św. o godzinie 8.

5. W przyszłą niedzielę nie będzie składki z racji 3 niedzieli miesiąca, gdyż jest czas przedświąteczny, zakupy świąteczne, rachunki do zapłacenia i mnóstwo innych potrzeb związanych ze świętami. W przyszłą niedzielę Rada Rodziców ze szkoły w Jareniówce będzie rozprowadzać przed kościołem sianko na stół świąteczny. Ewentualne wolne datki będą funduszem Rady Rodziców tej szkoły.

6. W zakrystii możemy zapisać chorych do których udamy się w najbliższą sobotę 16 grudnia od godziny 9 z Komunią św. na święta

7. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie 20 grudnia we środę od godziny 15 do 18. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą św.

8. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 8 i 18 zł natomiast przed kościołem przedstawiciele parafii rozprowadzają opłatki, wolne datki sa funduszem na ogrzewanie kościoła.

9. Dziękujemy parafianom którzy w ubiegłą niedzielę wzięli torby miłosierdzia i przynieśli napełnione jako dar dla potrzebujących z parafii na święta.

10. Na tablicy ogłoszeń są informacje dla narzeczonych o naukach przedmałżeńskich i przedślubnych które w Jaśle organizowane są przy Jasielskiej Farze.

11. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka.

Refleksje

27 luty 2024

  • Trzy odsłony sporu
    Mojżesz, Estera, Daniel, Jezus na Krzyżu... Co ich łączy?
  • Wielkopostne rozeznanie
    Na początek proponuję uszykować trzy, może więcej, czyste kartki papieru. Każdą podzielić na pół. U góry napisać imię.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik