Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
26 Niedziela Zwykła 1.10.2023 r.

1. Dziś rozpoczął się październik – miesiąc poświęcony Maryi, Królowej Różańca Świętego. Różaniec w dni powszednie o godz. 17:00 z możliwością komunii świętej,
a następnie Msza święta. W niedziele różaniec o 17:00, a po różańcu Msza.

2. W środę po Mszy wieczornej spotkanie koła Caritas.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy świętej będziemy modlić w intencji powołanych do kapłaństwa.

3. W I-wszy piątek spowiedź święta rano przed Mszą od godz. 6:30 i wieczorem, godzinę wcześniej, od 15:30. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych. Ks. Radosław rozpocznie odwiedziny od godz. 8:00.

4. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 Msza święta a następnie procesja różańcowa. Prosimy o dekorację kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedla Bryły.

5. W przyszłą Niedzielę zapraszamy Akcję Katolicką i Róże Różańcowe na wspólną procesję różańcową ulicami Jasła. Początek o godz. 14:30 przy jasielskiej Farze,
a zakończenie przy kościele OO. Franciszkanów.

6. W przyszłą Niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:15 dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 12 i z Jareniówki otrzymają poświęcone różańce. Obecność obowiązkowa.

7. Pod chórem znajduje się niedzielna prasa katolicka wraz z naszym parafialnym pismem „W Jasielskiej Kanie”.
We wrześniu do wieczności odeszli: Anna Tomoń, Janina Rusin-Głogowska, Halina Dróżkowska.

Refleksje

11 grudzień 2023

  • Zdumienie
    Jak to możliwe, że ktoś coś takiego zrobił? Jeśli próg zdumienia dotyczy człowieka, o ileż większe zdumienie wywołują dzieła Boże?
  • W gotowości na spotkanie
    Zejść z gór „ego” a z dolin słabości wyjść na spotkanie z Tym, który przychodzi, aby nas zbawić.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik