"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Niedziela Palmowa 2.04.2023r.

1. Dziś w niedziele palmową rozpoczynamy najważniejszy czas w Kościele – Wielki Tydzień.
Dziękujemy za palmy, które zdobią nasz kościół a pochodzą z gminnego konkursu na palmę wielkanocną ze szkoły w Jareniówce.

2. Przypominamy ze dziś na jasielskim rynku o godzinie 16:45 odbędzie się godzinny program słowno-muzyczny i modlitewny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
Serdecznie zapraszają organizatorzy.
Natomiast o godzinie18 sprzed kościoła OO Franciszkanów wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie do kościoła Miłosierdzia i zakończy się na jasielskim rynku.
Dziś na nabożeństwie Gorzkich Zali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
3. Przez trzy najbliższe dni do środy spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 17:30 a jeśli będzie potrzeba to i po mszy św.
We wtorek możemy skorzystać ze spowiedzi św. po południu w Jasielskiej Farze i u OO Franciszkanów, natomiast we środę w parafii św. Stanisława i u OO Franciszkanów.

4. W Wielki Czwartek w dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa będzie msza św. wieczerzy pańskiej o godzinie 18 a nastepnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godziny 23.

5. W Wielki Piątek w dniu męki i śmierci Chrystusa obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową.
W Wielki Piątek droga krzyzowa o godzinie 15 i początek nowenny do Bożego Miłosierdzia, natomiast wieczorem o godzinie 18 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej połączona z czytaniem męki, adoracją krzyza, z komunią św. i przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Bożego grobu.
Adoracja w piątek do północy.

6. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją święcimy pokarmy na stół wielkanocny w nastepującum porządku:
 • w kościele od godziny 9 do godziny 12 - co 15 minut
 • po południu jednorazowo o godzinie 15,
 • w Domu Ludowym w Jareniówce o godzinie 10,
 • w Domu Ludowym w Bryłach o godzinie 10:30,
 • w Kaczorowach przy kapliczce a potem w przedszkolu o godzinie 11.

Wieczorem nabożeństwo będzie o godzinie 19, będzie połączone z poświęceniem ognia, wody i paschału.
Na to nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec. Bardzo prosimy aby nie wylewać wosku ze świec zwłaszcza na nakrycia ławek które zostały odświeżone przed świętami za co dziękuję rodzinie, która się tego podjęła.
Parafialny zespół Caritas w sobotę od rana do godzinie 12 wystawi w kościele kosz do którego możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących parafian. Kosze wystawione są również w sklepach Gama-Bogumił i w Biedronce.

7. Zapraszamy od czwartkowego wieczoru do nabożeństwa w sobotę do adoracji Pana Jezusa róże różańcowe, godziny adoracji są wywieszone na drzwiach kościoła oraz na tablicy ogłoszeń ale każdy z nas może przyjść w ciągu tych dni i adorować Pana Jezusa.

8. W najbliższą niedzielę będziemy przezywać Zmartwychwstanie Pańskie najważniejsze święto w roku.
Msza św. rezurekcyjna z procesja o godzinie 6 pozostałe msze św. jak w niedzielę.

9. Pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Płocka w dniach 22-23 kwietnia odbędzie się choć są jeszcze wolne miejsca. Osoby zapisane mogą wpłacić 100 zł po każdej mszy sw. również chętni mogą zapisać się w zakrystii.

10. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje Medyczno- Społecznego Centrum Szkolenia Zawodowego w Jaśle o naborze do tej szkoły oraz informacja o płatnym badaniu Dopplera żył i tętnic firmy z Krakowa. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starostwie jasielskim przyjmuje wnioski o dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych sprzętu rehabilitacyjnego, refundacji zakupu aparatów słuchowych i innych zakupu wózków elektrycznych i wielu innych potrzebnych rzeczy. Informacje są w pcpr Jasło.

11. Po mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

12. W marcu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Janina Gleń,
✞ Władysław Ślusarczyk.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

20 maj 2024

 • Oczy Matki
  Być Kościołem Matką mającym oczy Matki. Czyli widzieć. Nie tylko to, co leży na ulicy, rzuca się w oczy, epatuje biedą...
 • Kościół jak bukiet kwiatów
  Da się zamknąć Tego, który tchnie kędy chce, prowadzi do całej prawdy, mówi co usłyszy, w jakiejkolwiek liczbie skończonej?

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik