Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Uroczystość Trójcy Przenajswiętszej 12.06. 2022r.

1. Dziś po każdej mszy św. kwesta do puszek na remont Domu rekolekcyjnego w Rzeszowie Przybyszówce.

2. Jutro 13 czerwca Uroczystość Św. Antoniego patrona Jasła, odpust w parafii OO Franciszkanów, suma odpustowa o godzinie 17.

3. We wtorek 14 czerwca po mszy św. wieczornej będzie spotkanie zapisanych osób na pielgrzymkę do Włoch. Na spotkanie przynosimy nr. pesel oraz 1 tys. zł. zaliczki. Odwiedzimy Loreto, Cascię, Rzym Monte Cassino, Asyż i Padwę. Są jeszcze wolne miejsca.

4. We środę spowiedź św. kandydatów do bierzmowania z klasy VIII od godziny 17 do 18.

5. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą do południa o godzinie 8 i 9.30 a po południu o godzinie 17.
Centralna msza św. w tym dniu z udziałem ks. Biskupa będzie o godzinie 10 przy jasielskiej farze skąd udamy się na procesję eucharystyczną do 4 ołtarzy do kościoła OO Franciszkanów.
Drugi ołtarz przygotowuje Akcja Katolicka z naszej parafii.
W tym dniu tradycyjne jak co roku młodzież z klasy VIII otrzyma sakrament bierzmowania o godzinie 16 ale w kościele Chrystusa Króla w Brzyszczkach wraz z tamta parafią.
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia przez całą oktawę Bożego Ciała na wieczorną mszę św. i procesje na godzinie 18.

6. W przyszłą niedzielę w oktawie Bożego Ciała nie będzie mszy św. o godzinie 12:15 natomiast po mszy św. o godzinie 11 udamy się na procesję Eucharystyczna do 4 ołtarzy w naszej parafii w tym roku na osiedle Szajnochy. Prosimy o przygotowanie I ołtarza parafian z bl. 51, II ołtarz parafianie z bl. 43bde, III ołtarz parafianie z bl. 45 a IV ołtarz parafianie z bl. 53. Tam też nastąpi zakończenie tegorocznej procesji Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę na mszach przed południem słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Jeleń z diecezji Odesko symferopolskiej na Ukrainie, który również zbierze tacę na utrzymanie swojej parafii, która już została w części zniszczona podczas tej wojny.

7. Po mszy św. pod chórem możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

Refleksje

12 sierpień 2022

  • Gdy ci przebaczę
    Choć nauka o nierozerwalności małżeństwa nie podlega wątpliwości, w świetle pierwszego czytania nabiera nowego znaczenia.
  • Ile razy?
    Czasem można odnieść wrażenie, że nie samo przebaczenie jest problemem, ale ból, jaki pozostawia po sobie krzywda.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik