Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
3 niedziela wielkanocna 1.05.2022r.

1. Dziś w Kościele przypada Niedziela biblijna, która rozpoczyna tydzień biblijny w którym większą uwagę zwracamy na słowo Boże zawarte w Piśmie św.


2. Dziś rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej, z tej racji codziennie o godzinie 18 będzie nabożeństwo majowe z możliwością przyjęcia komunii św. a następnie msza św. w niedziele o godzinie 17 nabożeństwo majowe a po nim msza św. serdecznie zapraszamy dzieci które w tym miesiącu przyjmą po raz pierwszy Komunię św. tegorocznych maturzystów, którzy już od środy zaczynają pisać egzamin dojrzałości.

3. We wtorek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą jak w niedzielę.
Na jasielskim rynku o godzinie 10 będzie msza św. za Ojczyznę a następnie przemarsz do parku i tam będzie koncert majówkowy. Na te uroczystości zaprasza pan burmistrz.

4. We środę po mszy św. spotkanie koła Caritas a we czwartek Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
We czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w I piątek spowiadamy rano pół godziny przed mszą św. o godziny 7 a po południu od godzint 16:30. w sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się mszą św. o godzinie 18. Prosimy aby figurę Matki Bożej Fatimskiej przygotowali parafianie z ul. Szkolnej.

6. W tym tygodniu rozpoczna się spotkania przed I Komunią dzieci z klas III ze szkoły podstawowej w Jareniówce i nr.12 z Jasła w następującym porządku ; 4 maja we środę o godzinie 19 kl. .A i B, 5 maja we czwartek o godzinie 16:45 klasy A i B, a o godzinie 19 klasy C, D i dzieci z Jareniówki.

7. Pod chórem znajduje się prasa katolicka.

8. W kwietniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Teresa Pluskota,
✞ Andrzej Gorczyca,
✞ Kazimierz Rak,
✞ Jadwiga Berkowicz,
✞ Stanisław Mularski,
✞ Andrzej Wójcik,
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

02 lipiec 2022

  • Pan Młody z nami!
    Święto więc może trwać w najlepsze.
  • Głód Słowa
    Słowo Księgi jest światłem. Słowo-Ciało jest życiem. „Z jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce”.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik