Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !
27 niedziela zwykła 3.10.2021r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik związany z Matką Bożą Królową Różańca św. zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele zwłaszcza dzieci, młodzież albo z rodziną w domu.W zakrystii mogą zapisywać się róże różańcowe, grupy parafialne czy klasy szkolne do prowadzenia różańca w konkretnym dniu tego miesiąca.

2. Od jutra w dni powszednie wieczorne nabożeństwa różańcowe a potem mszę św. będziemy odprawiać o godzinie 17. Podczas nabożeństw różańcowych jest możliwość przyjęcia Komunii św.

3. We wtorek zapraszamy członków Akcji Katolickiej na wyjazd do Folusza na różaniec i wspólne spotkanie. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 16.

4. We środę naszą parafię nawiedzą relikwie św. Jana Pawła II pod patronatem Akcji Katolickiej. Powitanie i rozpoczęcie nawiedzenia będzie o godzinie 17 a zakończenie we czwartek Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15, we czwartek w ciągu dnia będzie możliwość prywatnej adoracji w kościele przy relikwiach. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania i za kapłanów i siostry zakonne z naszej parafii.

6. W sobotę w domu parafialnym dyżur prawniczy będzie pełnił pan prawnik w godzinach od 16 do 17.

7. Przyszła niedziela to dzień papieski który będziemy przeżywać pod hasłem Nie lękajcie się. Po każdej mszy św. będzie zbiórka do puszek na tzw. żywy pomnik Jana Pawła II czyli stypendia dla młodzieży z rodzin biedniejszych i wielodzietnych. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać kremówki papieskie dobrowolne ofiary będą również przeznaczone na ten żywy pomnik Jana Pawła II. Zachęcamy do kupienia.

8. W przyszłą niedzielę o godzinie 14:30 sprzed kościoła Farnego w Jaśle do kościoła OO Franciszkanów wyruszy krucjata różańcowa połączona z marszem dla życia, zakończenie około godziny 16. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

9. Pod chórem znajduje się prasa katolicka do niej dołączamy nasz parafialny miesięcznik W Jasielskiej Kanie.

10. We wrześniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Irena Czaszyńska,
✞ Zofia Wesołowska,
✞ Władysław Skuba,
✞ Teresa Jagielska,
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

25 maj 2022

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik