Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
2 niedziela po Bożym Narodzeniu 3.01.2021r.


1. We środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, msze św. jak w każdą niedzielę, na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
Od kilku lat ulicami naszych miast w to święto idzie orszak trzech króli. W tym roku z powodu pandemii nie będzie takiej możliwości, ale zapraszamy dzieci na mszę św. o godzinie 12:15, dzieci otrzymają przy wejściu do kościoła korony, śpiewniki i specjalne gazetki poświęcone temu wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy.

2. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. msze św. w dni powszednie będą rano o godzinie 7 i wieczorem o godzinie 17.

3. We czwartek przypada I czwartek miesiąca dzień modlitwy za kapłanów i siostry zakonne z parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Za ławkami znajdują się do wzięcia książeczki z programem duszpasterskim na ten nowy rok dla każdej rodziny a w zakrystii są albumy 25 lecia parafii.

5. W grudniu z parafii do wieczności odeszli:
✞ Edward Rynkar,
✞ Mariusz Czajka,
✞ Władysław Zając,
✞ Adela Czajka,
✞ Genowefa Matysik,
✞ Janina Lechowska
✞ Wanda Kułaga.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

27 luty 2021

  • Nie(możliwe)?
    Miłować nie znaczy, że mam lubić każdego, ale powinnam chcieć ich dobra. A największym dobrem jest życie wieczne.
  • Drugi człowiek
    Wielki Post jest dobrą okazją, by zweryfikować swoje relacje z innymi, zwłaszcza z tymi, którzy ranią, albo, których sami ranimy

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.