Drukuj
4 niedziela adwentu 20.12.2020r.

1. Pragniemy przypomnieć że w tym roku z powodu pandemii nie ma całodniowej spowiedzi adwentowej w parafii z pomocą księży z innych parafii.
Spowiadamy sami codziennie od godziny 16 do 17 a jeśli będą chętni to jeszcze po mszy św.
Bardzo prosimy nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień bo nie będziemy mogli wszystkich wyspowiadać.

2. We czwartek ostatnie roraty rano o godzinie 6, natomiast nie będzie mszy św. o godzinie 17 z uwagi na spotkania wigilijne w rodzinach. Pielęgnujmy zwyczaje wigilijne w domach zachowując tradycyjny post, rozpoczynając wieczerzę modlitwą, odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Jezusa, łamaniem się opłatkiem i śpiewając kolędy. Msza św. tradycyjna pasterka o północy z czwartku na piątek.

3. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia, msze sw. jak w niedzielę, w sobotę 26 grudnia drugi dzień świąt, święto św. Szczepana msze św. również jak w niedziele. Przypominamy że ks. Biskup wydał dyspensę od uczestnictwa we mszy św. w święta.
Należy w tych dniach uczestniczyć we mszy św. za pośrednictwem radia lub telewizji czy internetu. Dyspensa to przywilej a nie obowiązek.

4. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się Betlejemskie Światło Pokoju, które do wigilii możemy zabrać do domu. Przed kościołem możemy nabyć opłatki a w zakrystii album 25 lecia naszej parafii (nie ma już świec Caritas).

5. Ponieważ wielu parafian pyta co z tegoroczna wizyta kolędową więc już dziś informujemy że z racji pandemii korona wirusa w tym roku nie będzie wizyty kolędowej.
Obok ołtarza Matki Bożej jest woda święcona którą możemy zabrać do domu i poświęcić mieszkanie.

6. Na tablicy ogłoszeń znajdują się terminy katechez przedmałżeńskich i przedślubnych na cały przyszły rok. Katechezy odbywają się w Domu Parafialnym przy jasielskiej farze.

7. Po skończonej mszy św. pod chórem jest do wzięcia prasa katolicka.