Drukuj
2 niedziela adwentu 6.12.2020r.


1. Dziś w 2 niedzielę adwentu jest ogólnopolska kwesta dla Kościoła na Wschodzie. Swój dar możemy wrzucić do skarbonki która stoi na stoliku pod chórem.

2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Jest to święto kościelne. Msze św. będą o godzinie 7, 9 i 17. Poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci z klasy III z powodu pandemii będzie w późniejszym terminie.
We wtorek nie ma mszy roratniej.

3. W nadchodzącym tygodniu miały być misje św. w parafii i ranna msza św. roratnia na misjach o godzinie 8. Na te mszę św. przyjęliśmy również intencje mszalne i dlatego żeby nie robić zamieszania w tym tygodniu roraty będą do soboty o godzinie 8, a wieczorna msza św. o godzinie 17.
Po 3 niedzieli adwentu wrócimy do rorat o godzinie 6 rano.

4. Przed kościołem rozprowadzane są opłatki oraz świece Caritas małe w cenie 5 zł duże w cenie 12 zł. ponieważ z powodu pandemii wielu nie przychodzi na msze św. zwłaszcza chorych, starszych, samotnych, więc jest okazja aby zakupić im świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom aby wyrazić swoją solidarność ze starszym czy chorym sąsiadem a zarazem pomóc w tym dziele wsparcia dzieci z rodzin biedniejszych i potrzebujących.

5. Pod chórem znajdują się nasze parafialne kalendarze w cenie 10 zł, prasa katolicka oraz w zakrystii Albumy 25 lecia parafii.

6. W listopadzie z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Jan Nowak,
✞ Jan Kras,
✞ Maria Czeluśniak,
✞ Paulina Zabawa,
✞ Julian Jachym,
✞ Maria Górniak,
✞ Helena Lechwar,
✞ Zofia Kwilosz,
✞ Wiesław Leśniak,
✞ Jan Banach,
✞ Bożena Fila,
✞ Stefania Gabańska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…