Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Rok duszpasterski 2019 / 2021
13 niedziela zwykła 28.06.2020r.


1. Jutro przypada święto kościelne Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w święta zniesione o godzinie 7, 9 i 18. Dzień modlitwy za papieża Franciszka.

2. Ponieważ w sobotę rozpoczęły się wakacje przez czas wakacyjny nie będzie mszy św. w dni powszednie rano o godzinie 7 oprócz I piątku miesiąca, pozostają codziennie msze św. wieczorem o godzinie 18.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek polecamy powołanych do życia duchownego z parafii i modlimy się o nowe powołania , w I piątek spowiedź św. rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 16:30.
W I sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie które rozpocznie się o godzinie 18 .
Parafian z Jareniówki proszę o udekorowanie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV będą przeżywać I rocznicę I Komunii św. na mszy o godzinie 12:15, spotkanie tych dzieci w kościele we środę 1 lipca po mszy św. wieczornej.

5. Na tablicy ogłoszeń są informacje o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę z Jasła dla zainteresowanych. Na tablicy ogłoszeń są podane również msze św. za zmarłą mamę ks. Proboszcza złożone na pogrzebie, które będą odprawiane poza parafią a my będziemy polecać ja Bożemu Miłosierdziu na mszy św. o godzinie 18 w kolejne dni lipca i sierpnia.

6. Przypominamy ze dziś trwają wybory na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, skorzystajmy z tej możliwości którą daje nam demokracja.

7. Ekomax przypomina p odbiorze worków na śmieci dla mieszkańców Jareniówki we środę.

8. Przypominamy o noszeniu maseczek w kościele podczas nabożeństw.

9. Pod chórem znajduje się prasa katolicka.

Refleksje

07 lipiec 2020

  • Bóg żywy
    Słowa o cielcach, które muszą „w kawałki się rozlecieć”, są skierowane i do nas.
  • Jest nadzieja
    Bóg nie głosi nam prawdy po to, by nas zdenerwować.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.