Drukuj
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.


1. Jutro przypada święto Maryi Matki Kościoła, msze św. będą jak w święta zniesione przez państwo o godzinie 7, 9 a po południu o godzinie 18. od jutra rozpoczyna się miesiąc czerwiec stad codziennie po mszy św. będzie litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Jutro przypada również dzień dziecka

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 16.30. ponieważ państwo powoli likwiduje obostrzenia związane z epidemią więc zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież która przerwała I piątki w związku z epidemią. Przed południem w piątek odwiedzimy po dwumiesięcznej przerwie chorych z komunią św. Jeszcze przez najbliższy tydzień możemy korzystać ze spowiedzi wielkanocnej.

3. W sobotę nabożeństwo fatimskie połączone ze mszą św. będzie o godzinie 18, będzie również procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dróżki różańcowe. Figurę kwiatami przystroją parafianie z ul. Sikorskiego. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

4. W sobotę 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 8 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Jak słyszeliśmy w mediach od dzisiaj w kościele nie ma wyznaczonej ilości wiernych, kościół jest otwarty dla wszystkich ale pamiętajmy o odległościach bezpiecznych w ławkach.

7. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klasy IIIb na spotkanie przed I Komunią św. do kościoła we wtorek po mszy św. wieczornej.

8. Po dwu miesiącach przerwy spowodowanej epidemią wracamy w czerwcu do kursów przedmałżeńskich w parafii farnej w Jaśle. Przed wakacjami nie będzie już nauk przedmałżeńskich, które były w poniedziałki ale będą nauki przedślubne tak jak do tej pory w drugie środy miesiąca o godzinie 18 w domu parafialnym przy jasielskiej farze. Zapraszamy zwłaszcza tych narzeczonych którzy planują swoje śluby na jesień.

9. Pod chórem na stoliku jest do wzięcia prasa katolicka.

10. W maju z parafii do wieczności odeszli:
✞ Jan Chmiel,
✞ Zofia Honeiser,
✞ Jan Mikuś,
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…