Chrystus Zmartwychwstał !!!
Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !
6 niedziela Wielkanocna 17.05.2020r.

1. Jutro przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Polecajmy Bogu przez jego wstawiennictwo naszą parafie, dziękujmy Bogu za to że epidemia nas jakoś szczęśliwie omija, polecajmy nasze rodziny abyśmy wszyscy po tym trudnym czasie nie stracili wiary i wrócili do kościoła i do sakramentów św.
Na jasielskim rynku jest wystawa o św. Janie Pawle II, również telewizja polska na dzień jutrzejszy przygotowała wiele programów związanych z tą rocznicą.

2. Od jutra przez najbliższe 3 dni przypadają tzw. dni krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Od dzisiejszej niedzieli w ramach rządowych rozporządzeń zwiększa się ilość parafian na mszy św. W naszej parafii może modlić się na mszy św. 60 osób oprócz tych którzy gromadzą się na zewnątrz.

6. Przypominamy że w lipcu nie odbędzie się pielgrzymka do Włoch. Osoby zapisane niech meilem przekażą do biura Credo organizatora pielgrzymki, nr. rachunku na który będzie wpłacona złożona zaliczka.

7. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 7 czerwca do Uroczystości Trójcy św. spowiadamy codziennie przed mszą św. rano i wieczorem oraz na każdej mszy św. w niedzielę jeszcze w zakrystii ministranckiej obok bocznego wejścia do kościoła.

8. Na stoliku za ławkami znajdują się do wzięcia dla rodzin foldery Caritas z litanią do św. Jana Pawła II. Jest tam również prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Refleksje

11 kwiecień 2021

  • Razem posyłani
    Spotkania ze Zmartwychwstałym są spotkaniami we wspólnocie, dla wspólnoty.
  • On ufa
    Jezus obdarza każdego zaufaniem, także i mnie. I mimo, iż Go niejednokrotnie zawodzę, On ze mnie nie rezygnuje

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.