Chrystus Zmartwychwstał !!!
Prawdziwie zmartwychwstał ! ALLELUJA !
3 niedziela Wielkanocna 26.04.2020r.

Dziś przypada Niedziela Biblijna która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy aby w tym czasie przeczytać Ewangelię wg św. Mateusza. Z racji epidemii nie będzie czytania Pisma św. w kościele. Jak w latach ubiegłych.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek nie będziemy odwiedzać chorych po domach z komunią św. z powodu epidemii nie będzie też spowiedzi dzieci i młodzieży przed bierzmowaniem. Wszyscy chętni mogą się wyspowiadać rano przed mszą św. o g.7 a po południu od g.16.30. spowiadamy nie w konfesjonale ale w zakrystii dla ministrantów. W I piątek 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą codziennie o g.18 a następnie msza św. natomiast w niedziele o g.17 a po nim msza św.

W I sobotę miesiąca maja rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie, o g.18 będzie msza św. majówka oraz różaniec. Całe nabożeństwo będzie w kościele, nie będzie procesji. Prosimy o ubranie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z ul. Krasińskiego. W sobotę 2 maja będziemy przeżywać liturgicznie przeniesioną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, gdyż 3 maja przypada 4 niedziela wielkanocna. Jest to dzień modlitw za ojczyznę i rodaków na emigracji.

W przyszłą niedzielę nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych.

Pragniemy poinformować parafian że ze względu na panującą epidemię nie będzie bierzmowania w Boże Ciało dla klas VIII. Bierzmowanie zostało przeniesione na okres jesienny. Podtrzymana jest dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św. z obowiązkiem łączenia się przez radio, Internet czy telewizję. Zachęcamy jednak do uczestnictwa fizycznego. W naszym kościele może być na mszy św. 40 osób, pamiętamy o maseczkach i odległościach w ławkach.

Ks. Biskup zadecydował , że w naszej diecezji Pierwsze Komunie św. powinny się odbyć najpóźniej do końca sierpnia. Nie należy organizować Komunii św. w maju, nie można uzależniać Komunii św. od terminu wznowienia działalności lokali gastronomicznych, ale mając na uwadze dobro duchowe dzieci rekomenduje się aby te uroczystości przeprowadzać w małych grupach w czerwcu. W naszej parafii po uzgodnieniu z rodzicami chcemy przygotować dzieci do I Komunii św. w Uroczystość Bożego Ciała, w niedzielę w oktawie Bożego Ciała i w następną niedzielę w czerwcu. Spowiedź św. tych dzieci będzie dzień wcześniej.

Według wskazań kurii diecezjalnej odnośnie pogrzebów jest zalecany pogrzeb przy jednej stacji czyli przy grobie gdzie może wziąć udział 50 osób a następnie będzie msza św. pogrzebowa bez trumny w kościele.

Na stoliku za ławkami jest prasa katolicka i koszyk do którego możemy wrzucić swoja ofiarę za gazety i z racji mszy św.

Refleksje

11 kwiecień 2021

  • Razem posyłani
    Spotkania ze Zmartwychwstałym są spotkaniami we wspólnocie, dla wspólnoty.
  • On ufa
    Jezus obdarza każdego zaufaniem, także i mnie. I mimo, iż Go niejednokrotnie zawodzę, On ze mnie nie rezygnuje

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.