"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Zmartwychwstał Pan ALLELUJA !
5 niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020r.

1. W nocy nastąpiła wiosenna zmiana czasu. Od jutra msze św. w dni powszednie odprawiamy wieczorem o godzinie 18.

2. Ponieważ nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych będzie możliwość spowiedzi w najbliższym tygodniu codziennie rano od godziny8 do 9 a po południu od godziny 16 do 18.
Spowiedź będzie w zakrystii dla ministrantów.
Po skorzystaniu ze spowiedzi można będzie przyjąć komunię św. Kto nie będzie w stanie się wyspowiadać bo podeszły wiek czy obawa przed zarażeniem korona wirusem może wzbudzić sobie żal doskonały i ,przystąpić do komunii św. a wyspowiadać się można będzie po ustaniu epidemii. Zresztą czas komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy św. w tym roku do 7 czerwca .

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I piątek nie zapraszamy dzieci i młodzieży do spowiedzi.
Brak I piątku nie będzie przeszkodą do przystąpienia do bierzmowania.. nie będziemy odwiedzać chorych w I piątek chyba że ktoś będzie prosił bo jego życie jest zagrożone.

4. W piątek nie ma nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w niedziele nie będzie Gorzkich Zali.

5. Przypominamy że na mszy św. powinno być tylko 5 osób i obowiązuje do odwołania dyspensa ks. Biskupa który zwalnia z uczestnictwa we mszy św. wszystkich którzy są zagrożeni epidemią, dzieci i młodzież oraz tych którzy czują obawę i lęki przed chorobą.
Ale nie zwalnia ze słuchania czy oglądania mszy św. Msze św. są transmitowane w różnych stacjach radiowych i telewizyjnych również przez łącza internetowe z naszej parafii. Łączmy się duchowo z mszą św. przyjmujmy duchowo komunię św.

6. Uroczystości I Komunii św. będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i po uzgodnieniu z księżmi uczącymi.

7. Na drzwiach kościoła znajduje się do odpisania formuła modlitwy do poświęcenia pokarmów na Wielkanoc, gdyż poświęcenia pokarmów w Wielka Sobotę nie będzie.

8. Zachęcamy do oglądania naszej parafialnej strony internetowej pod hasłem Jasło MBCZ.pl gdzie są zawsze najbardziej aktualne sprawy związane z parafią w tym trudnym czasie epidemii.

9. W zakrystii możemy nabyć baranki Caritas. Na stoliku za ławkami jest tygodnik Niedziela.

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.