Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Rok duszpasterski 2019 / 2021
1 niedziela Adwentu 1.12.2019r.

1. Dziś rozpoczynamy adwentem czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię.
W ramach adwentu będziemy odprawiać mszę św. roratnią o Matce Bożej w dni powszednie o godzinie 6 rano.
Dzieci zapraszamy na tę mszę św. albo na godzinę 17 po południu.
Dzieci zachęcamy aby jak w latach ubiegłych przynosili lampiony.

2. We wtorek 3 grudnia przypada kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

3. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie koła Caritas.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek modlimy się za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W I piątek spowiadamy rano na roratach a po południu od godziny 15:30.

5. W sobotę 7 grudnia o godzinie 10 rano będzie spotkanie pielgrzymów do Włoch którzy są zapisani na lipiec i bardzo prosimy aby przed spotkaniem doniesiono polskie złotówki jako część kosztów wyjazdu.
Natomiast pozostaje lista rezerwowa, która zawiera dużo osób chętnych na wyjazd. Gdyby udało się zebrać jeszcze kilkoro osób na pełny autobus to byłaby druga tura w dniach 10 – 19 sierpnia ta samą trasą.
Jeśli więc są chętni na wyjazd w drugiej sierpniowej turze mogą się zapisać jeszcze w zakrystii.

6. W sobotę o godzinie 15:30 naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj przynosząc prezenty dla dzieci z rodzin potrzebujących, dzieci te otrzymają zaproszenia, natomiast rodzice innych dzieci, którzy chcą pomóc Mikołajowi mogą dostarczyć prezenty do zakrystii przed godziną 15:30.

7. W zakrystii są do wzięcia tzw. torby miłosierdzia, które napełnione można przynieść do kościoła do następnej niedzieli. Caritas organizuje zbiórkę żywności w sklepach Biedronka. Również w sklepie przy ul. Szkolnej w najbliższy piątek i sobotę będzie można zostawić artykuły spożywcze na rzecz ludzi starszych, samotnych i ubogich.

8. Od dziś przez niedziele adwentu Rada Parafialna przed kościołem rozprowadza opłatki na stół wigilijny, w zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół świąteczny w cenie duża 12 zł, mała 5 zł..oraz parafialne kalendarze w cenie 10 zł.

9. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W to święto dzieci z klasy III ze szkoły nr.12 i z Jareniówki otrzymają pamiątkowe medaliki i łańcuszki na mszy św. o godzinie 12:15.
W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

10. Wójt gminy Jasło proponuje dopłaty do wymiany kotła na węgiel na gazowy. Dokładniejsze informacje są na tablicy ogłoszeń i w Urzędzie Gminy.

11. Po skończonej mszy św. możemy nabyć prasę katolicką, do gazet dołączamy nasz parafialny miesięcznik W jasielskiej Kanie.

12. W listopadzie z naszej parafii do wieczności odszedł Józef Roś.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Refleksje

15 sierpień 2020

  • Spotykając się
    ...dzielić się wiarą w zaskakującej nas codzienności, bez zwlekania aż poczujemy się dość gotowi czy mocni.
  • Przymierze zawarte
    Spowiadamy się systematycznie, a i tak trudno to czasem przełknąć: to poczucie, że Bóg wychodzi naprzeciw właśnie naszej słabości.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.