Drukuj
23 niedziela zwykła 8.09.2019r.

1. Dziś przypada święto Narodzenia Matki Bożej, w naszej tradycji Matki Bożej Siewnej. Jest to dzień odpustu w Sanktuarium Maryjnym w Tarnowcu.

2. Od dziś msze św. dla dzieci po wakacyjnej przerwie odprawiamy w niedzielę o godzinie 12:15.

3. W najbliższą środę 11 września będzie pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania po mszy św. o godzinie 18.

4. W najbliższych dniach od czwartku do niedzieli trwa odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.
W najbliższy czwartek 12 września będzie dzień chorych, na który zapraszamy ludzi starszych i chorych z parafii. O godzinie 9 będzie przy kościele podstawiony autobus, który zawiezie chętnych do Dębowca i około godziny 13 przywiezie z powrotem do domu.
W piątek na wieczorne nabożeństwo do Dębowca ks biskup zaprasza kandydatów do bierzmowania, udajemy się we własnym zakresie, początek spotkania o godzinie 17.
Na centralne uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę wyrusza nasza parafialna pielgrzymka rano sprzed kościoła o godzinie 7:30, serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bozej. Dokładne informacje o odpuście znajdują się na tablicy ogłoszeń.

5. W sobotę 14 września w święto podwyższenia krzyża świeccy wierni organizują ogólnopolską modlitwę pod krzyżem we Włocławku w centralnej Polsce.
Również nasza diecezja chce łączyć się duchowo w różnych miejscach w tym dniu.
Doskonale widzimy bluźnierstwa, szyderstwa z naszej wiary, z sakramentów św. z kapłanów, biskupów.
Wobec tej fali zła, która rozlewa się z mediów nie chcemy przechodzić obojętnie i dlatego ta modlitwa połączona z drogą krzyżową, z adoracją krzyża i mszą św. jest formą wynagradzania Bogu za te świętokradztwa.
Na naszym terenie modlitwę pod krzyżem możemy podjąć w sobotę w Dębowcu od godziny 15:30 albo od godziny 14 na górze Liwocz.
Można również prywatnie będąc w naszym kościele ofiarować drogę krzyżową, chwilę czasu na adorację krzyża i mszę św. z komunia św.

6. Zachęcamy do zapisywania się do grup parafialnych zwłaszcza kandydatów na ministrantów czy do parafialnej oazy.

7. Po skończonej mszy św. możemy nabyć prasę katolicką.