Parafia Matki Bożej Częstochowskiej - Jasło
Rok duszpasterski 2019 / 2021
23 niedziela zwykła 8.09.2019r.

1. Dziś przypada święto Narodzenia Matki Bożej, w naszej tradycji Matki Bożej Siewnej. Jest to dzień odpustu w Sanktuarium Maryjnym w Tarnowcu.

2. Od dziś msze św. dla dzieci po wakacyjnej przerwie odprawiamy w niedzielę o godzinie 12:15.

3. W najbliższą środę 11 września będzie pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania po mszy św. o godzinie 18.

4. W najbliższych dniach od czwartku do niedzieli trwa odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.
W najbliższy czwartek 12 września będzie dzień chorych, na który zapraszamy ludzi starszych i chorych z parafii. O godzinie 9 będzie przy kościele podstawiony autobus, który zawiezie chętnych do Dębowca i około godziny 13 przywiezie z powrotem do domu.
W piątek na wieczorne nabożeństwo do Dębowca ks biskup zaprasza kandydatów do bierzmowania, udajemy się we własnym zakresie, początek spotkania o godzinie 17.
Na centralne uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę wyrusza nasza parafialna pielgrzymka rano sprzed kościoła o godzinie 7:30, serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bozej. Dokładne informacje o odpuście znajdują się na tablicy ogłoszeń.

5. W sobotę 14 września w święto podwyższenia krzyża świeccy wierni organizują ogólnopolską modlitwę pod krzyżem we Włocławku w centralnej Polsce.
Również nasza diecezja chce łączyć się duchowo w różnych miejscach w tym dniu.
Doskonale widzimy bluźnierstwa, szyderstwa z naszej wiary, z sakramentów św. z kapłanów, biskupów.
Wobec tej fali zła, która rozlewa się z mediów nie chcemy przechodzić obojętnie i dlatego ta modlitwa połączona z drogą krzyżową, z adoracją krzyża i mszą św. jest formą wynagradzania Bogu za te świętokradztwa.
Na naszym terenie modlitwę pod krzyżem możemy podjąć w sobotę w Dębowcu od godziny 15:30 albo od godziny 14 na górze Liwocz.
Można również prywatnie będąc w naszym kościele ofiarować drogę krzyżową, chwilę czasu na adorację krzyża i mszę św. z komunia św.

6. Zachęcamy do zapisywania się do grup parafialnych zwłaszcza kandydatów na ministrantów czy do parafialnej oazy.

7. Po skończonej mszy św. możemy nabyć prasę katolicką.

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.