"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Zmartwychwstał Pan ALLELUJA !
19 niedziela zwykła. 11.08.2019r.

1. Duchowo łączymy się z naszymi pielgrzymami, którzy we wtorek zakończą pielgrzymkę na Jasnej Górze.

2. We czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny Matki Bożej Zielnej. Porządek mszy św. jak w niedzielę, na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na mszy św. o g.11 poświęcenie wieńców a po tej mszy św. będzie procesja z wieńcami po dróżkach różańcowych. Serdecznie zapraszamy parafian z Kaczorowych, Brył i Jareniówki na tę mszę św.

3. W najbliższy 3 piątek miesiąca dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia. Z tej racji po mszy św. i ucałowaniu relikwii św. Faustyny będzie czas na adorację do g.21, który jak zawsze zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

4. W nocy z piątku na sobotę o g.11 wyrusza parafialna pielgrzymka na Pomorze Zachodnie i do Berlina. Powrót będzie w poniedziałek w godzinach wieczornych. Prosimy o zabranie drobnych euro na pobyt w Berlinie a przy ładnej pogodzie zatrzymamy się nad morzem. Całkowity koszt wynosi 500 zł, wpłacono już zaliczkę 200 zł a pozostałe będą zbierane w autokarze.

5. W sobotę o g.13 w naszym kościele rozpoczną się dożynki gminne w Jareniówce oraz 700lecie powstania Łęgorza, dalsza część uroczystości będzie w Jareniówce gdzie będzie odsłonięty pamiątkowy pomnik i uroczystości dożynkowe przy Domu Ludowym.

6. Obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się pojemnik z wodą święconą. Można ja zabierać do domu po mszy św.

7. Po skończonej mszy św. jest prasa katolicka, w Gościu niedzielnym płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.

Refleksje

30 maj 2020

  • Prawda o sobie
    Zbytnie skupianie się na prawdzie o innych, osłabia czujność na to, co najważniejsze, czyli prawdę o sobie
  • Doświadczyć miłości
    Jaką odpowiedź dałabym Jezusowi, gdyby mnie zapytał o to samo. Przecież zna odpowiedź, lepiej zna moje serce...

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.