1 niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019r.


1. We środę 13 marca przypada rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o Ojcu św. w modlitwie.

2. Również we środę zapraszamy na mszę św. o godzinie 17 kandydatów do bierzmowania a po mszy św. będzie spotkanie kandydatów z przedstawicielem ks. Biskupa.

3. Rozpoczął się Wielki Post jak co roku możemy zabrać z kościoła skarbonkę jałmużny postnej. Zebrane dowolne ofiary możemy przynieść na mszę św. w niedzielę miłosierdzia Bożego. Skarbonki znajdują się na ołtarzach bocznych oraz za ławkami

4. W tym tygodniu w dniach od środy do piątku dzieci i młodzież z zespołu szkół miejskich nr.3 oraz ze Szkoły Podstawowej w Jareniówce maja rekolekcje szkolne. Dokładne informacje zostały przekazane na katechezie natomiast nauczycieli proszę o pomoc w doprowadzeniu dzieci do kościoła. Prosimy również rodziców o zainteresowanie się tą ważną sprawą.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej dzieci o godzinie 16, dorosłych o godzinie 17 i dla młodzieży o godzinie 20.
Jest to 3 piątek miesiąca. Z tej racji po mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na adorację do godziny 20, którą zakończymy błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę w Domu Parafialnym w godzinach od 16 do 17 dyżur będzie pełnił prawnik.

7. Pragniemy poinformować że za dwa tygodnie 24 i 25 marca w naszej parafii będzie ks. Biskup Edward Białogłowski w ramach wizytacji kanonicznej którą biskup podejmuje co 5 lat.
Dokładne informacje o tej wizytacji podamy w przyszłą niedzielę.

8. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

Refleksje

24 maj 2019

  • Tak niewiele trzeba
    Czym właściwie jest miłość? Czym ma być ta miłość, o której mówił Jezus: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem»?
  • Trzy klucze
    Trzy klucze. Żadnego nie można zgubić ani pominąć. «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! - mówił Jezus.

Ościenne parafie

Pogoda Jasło 2-dniowa

Pogoda dla Jasła

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

20190106_180803.jpg
© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.