Parafia Matki Bożej Częstochowskiej - Jasło
Rok duszpasterski 2019 / 2021
3 niedziela zwykła 27.01.2019r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
W I piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 15:30.
2. W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
W tym dniu kościół obchodzi dzień życia konsekrowanego. W tym dniu składka na rzecz zakonów klauzurowych w diecezji.
w sobotę porządek mszy św. będzie jak w święta zniesione rano o godzinie 7 i 9 a po południu będzie jedna msza św. o godzinie 17 i taki układ mszy św. w święta zniesione w czasie zimowym pozostanie już w naszej parafii, natomiast w czasie letnim w święta zniesione będą msze św. rano o 7 i 9 a po południu o godzinie 18.
Na każdej mszy św. będzie poświęcenie gromnic.

3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 12:15 dzieci z klas III ze szkoły w Jareniówce i szkoły nr. 12 w Jaśle otrzymają poświęcone książeczki.

4. W dniach 16 – 23 lutego br. Parafia wyrusza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, natomiast osoby chętne które nie zmieściły się na tej liście, były na liście rezerwowej albo w ogóle w tym czasie nie myślały o wyjeździe, dzisiaj mogą zapisać się w zakrystii na pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 6 do 12 maja tego roku. Wylot będzie również z Rzeszowa.
Osoby które się zapiszą otrzymają program, informacje dla pielgrzymów oraz kartę zgłoszeniową którą należy wypełnić i przynieść z zawartością 1100 zł do tygodnia, natomiast pozostałą sumę 555 dolarów wpłacimy na spotkaniu grupy które będzie w naszej parafii 7 marca o godzinie 16 w Domu Parafialnym.

5. Po skończonej mszy św. możemy nabyć prasę katolicka, Gościa niedzielnego z filmem.

Refleksje

16 luty 2020

  • Najpierw napraw
    Nie oczekuj wybaczenia, jeśli nie zamierzasz niesprawiedliwości naprawić.
  • Cielce wspóczesne
    ... są tak samo cielcami, jak te dawne bożki. Mają oczy, a nie widzą, uszy, a nie słyszą.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.