Parafia Matki Bożej Częstochowskiej - Jasło
Rok duszpasterski 2019 / 2021

BezKategorii

Życzenia świąteczne

sw-rodzina ”Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką;

nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło.”

(Iz 9,1)

Niech ta Boża Światłość zostanie

w naszych sercach i myślach,

naszych działaniach i słowach,

niech rozświetla naszą codzienność i przyświeca naszym czystym marzeniom.

Niech to bliskie spotkanie z Nim da siłę, moc miłości, przebaczania i wyrozumiałości dla bliźnich.

Niech Duch Święty pomoże nam uwielbiać Boga, za tak wielką łaskę jaką nam ofiarował - Swojego Syna.

Spowiedz adwentowa - 19 grudnia 2019

Spowiedź adwentowaSpowiedź adwentowa w naszym kościele będzie odbywać się w następującym porządku:

Czwartek 19 grudnia:

- od 9 do 12 (przerwa 30min od 10:30 )
 - po południu w godzinach od 15 do 17

Spowiedź św. z komunia dla chorych w domach będzie w piątek 20 grudnia od godziny 13.
Chorych zapisujemy w zakrystii.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed świętami w naszej parafii aby potem w ostatnich dniach nie stać w kolejkach w centralnych parafiach Jasła.

Spowiedź św. u OO Franciszkanów oraz farze będzie w sobotę.

Z uwagi na spowiedzi w dekanacie w tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

Chrystus Zmartwychwstał - ALLELUJA !

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ !!! ALLELUJA !!!
Chrystus Zmartwychwstał - Theofeel.pl

Dziś w najważniejszy dzień roku, świętując Zmartwychwstanie Chrystusa, życzymy wam:
by te wydarzenia wielkiej nocy były siłą do wzrostu wiary i miłości do Boga i ludzi,

by każdy dzień zaczynał i kończył się z Bogiem, i nigdy nie zabrakło wam dla Niego czasu,

by po przebudzeniu codziennie wyznawali że Jezus jest waszym jedynym Panem i Zbawcą, i w Jego Święte imię powierzali Bogu Ojcu cały wasz nadchodzący dzień,

by czynione dobro powracało w obfitości duchowych łask do każdego który je czyni,

by wasi bliscy zagubieni duchowo, odnajdywali drogę do Zmartwychwstałego Jezusa dzięki waszym dobrym uczynkom i świadectwu pokornej wiary,

by wiara w ten największy cud zmartwychwstania była w każdym z was co rok obchodzona z coraz większą gorliwością i nigdy nie stała się tylko nieprzydatnym dodatkiem do świątecznego koszyczka,

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi obficie, naszym rodzinom, naszej parafii i Ojczyźnie.

Radosnego Alleluja, Szczęść Boże!

Jak się modlić

To proste pytanie,
lecz odpowiedź na nie może być dla wielu osób bardzo trudna. A w dodatku nie zawsze się spełnia. Toteż zadajemy sobie pytanie, czy Bóg nas nie chce wysłuchać czy może my popełniamy jakiś błąd?

Wszystko zależy od tego jakie my mamy relacje z Bogiem... a raczej z tą obfitością która nas otacza, jakie wartości wszczepiły w nas poszczególne religie, jakich modlitw używamy.
Tak prawdę mówiąc modlitwa nadal jest najbardziej zagadkową czynnością w naszych kontaktach z Bogiem... i nikomu Bóg nie odmawia, nieważne czy w Niego wierzy czy nie... i w którym kościele się modli, ale kiedy o coś prosi to i otrzyma. Wystarczy tylko wymówić życzenie.

Wizytacja i bierzmowanie - 2019

W III niedziele wielkoego postu 24 marca  2019 roku odwiedził naszą parafię Ks. Bp Edward który dokonał kanonicznej wizytacji oraz dnia następnego 25 marca 2019 o godzinie 17 udzielił młodzieży bierzmowania.
Bierzmowanie odbyło się .03 2019r.
Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski
w koncelebrze:
Ks. Zbigniew Irzyka - dziekan
Ks. Tadeusz Gąsiorowskiego - proboszcza naszej parafii.

Grupę osób do przyjęcia sakramentu bierzmowania z parafii MB Częstochowskiej - przygotowywali Ks.Dominik Radoń oraz ks. Mariusz Wawrzynek
Zapraszamy do oglądania galeri z uroczystości.

Refleksje

16 luty 2020

• Najpierw napraw
    Nie oczekuj wybaczenia, jeśli nie zamierzasz niesprawiedliwości naprawić.
  • Cielce wspóczesne
    ... są tak samo cielcami, jak te dawne bożki. Mają oczy, a nie widzą, uszy, a nie słyszą.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.