"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Uroczystość Zesłania Ducha Św. 28.05.2023r.


1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy się okres wielkanocny. Na mszy św. o godzinie 12:15 będzie Rocznica I Komunii sw. dla dzieci z klasy IV. Jutro II dzień zielonych świąt święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. jak w święta zniesione przez państwo o godzinie 7, 9 i 18. Serdecznie zapraszamy.

2. Od czwartku 1 czerwca po mszy św. wieczornej będą nabożeństwa czerwcowe będziemy odmawiać litanie do Serca Pana Jezusa jest to I czwartek miesiąca, dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji powołanych z naszej parafii.

3. W I piątek spowiadamy rano pół godziny przed mszą św. a po południu od godziny 16:30

4. W I sobotę miesiąca kolejne nabożeństwo fatimskie, początek o godzinie 18. Prosimy aby figurę Matki Bożej Fatimskiej udekorowali parafianie z ul. Szkolnej.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę oaza będzie rozprowadzać ciasta i ciasteczka. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.

6. Jeszcze dzisiaj uczniowie z klasy VII mogą się zapisać na kandydata do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla zapisanych kandydatów będzie ogłoszone po uroczystości Bożego Ciała. Natomiast we wtorek na mszy św. o g.18 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII z delegatem biskupa. Obecność obowiązkowa.

7. Również w czerwcu będzie spotkanie pielgrzymkowe do Medjugoria i Chorwacji.

8. W ostatnim czasie zamontowaliśmy w ołtarzu relikwiarz św. biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji, dziękuję parafiance za relikwiarz i siostrom sercankom z Krakowa za przekazanie relikwii.

9. Dzisiaj po każdej mszy św. chłopcy z klasy III po I Komunii św. mogą się zapisać na ministranta w zakrystii.

10. W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkurs na zdjęcie kapliczki maryjnej. Osoby nagrodzone są umieszczone na tablicy ogłoszeń. Nagrody dla nich czekają w zakrystii. Zdjęcia są wystawione na tablicy w kościele. Dziękujemy za sponsorowanie nagród na konkurs.

11. Składka z ostatniej 3 niedzieli wyniosła 9370 zł. Bóg zapłać za wielką ofiarność.

12. Pod chórem jest niedzielna prasa katolicka, jest też nowy kwartalnik tygodnika Niedziela o historii Kościoła i Polski w cenie 15 zł.

Refleksje

29 maj 2023

  • Trzy Matki
    Pierwsze pokolenia chrześcijan z upodobaniem powtarzały: Kościół Matka – Matka Kościoła.
  • Razem
    Bycie razem ma w sobie coś z krzyża i coś ze zmartwychwstania. Ból grzechu i radość z wyzwolenia.

Ościenne parafie

Szukaj na stronie