Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

"JEZUS" na podstawie Ewangelii wg Św.Łukasza - 1978

  "JEZUS" pełnometrażowy film na podstawie Ewangelii wg Św.Łukasza Czy sądzisz, że film "Titanic" miał największą widownię w historii kina?

Film "Jezus" ani nie dostał Oscara, ani też nigdy nie był nominowany do tej nagrody. Nigdy nie znalazł się na listach "top ten", żaden znany krytyk nie poświęcił mu znaczącej uwagi, żadne znane nazwisko nie ozdobiło jego czołówki.

Mowa o nakręconym w 1978 roku filmie JEZUS obejrzanym już przez ponad 4 miliardy ludzi.

Film JEZUS nakręcony na podstawie Ewangelii Łukasza z 197roku.

To najbardziej popularny obraz opowiadającego o życiu Mesjasza.

NAJWIERNIEJSZY DOKUMENT O JEZUSIE

Kim naprawdę był Jezus Chrystus? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić John Heyman, znany i ceniony producent filmowy w swoim obrazie JEZUS.

Heyman stworzył film tak autentyczny, że widzowie czują, jakby wraz z Mesjaszem chodzili po Palestynie w pierwszym wieku naszej ery.

Przygotowanie filmu obejmowało setki studiów i badań, dotyczących tkanin i sposobu ubierania się, architektury, pożywienia i zwyczajów, panujących wśród mieszkańców Palestyny w czasach Chrystusa.

Zdjęcia kręcono w Izraelu, zatrudniono przy tym około 5000 statystów : Żydów i Arabów.

IMPONUJĄCE FAKTY Dzieła tego nie można zaliczyć w poczet najlepszych, z artystycznego punktu widzenia, filmów o Jezusie Chrystusie, lecz istnieje wiele faktów, które każą nazywać go wielkim. Oto parę z nich:

Poniżej kilka faktów:

1. Ponad 4 MILIARDY ! ludzi w ponad 220 krajach oglądało film JEZUS w kinach, na video, czy też z 16 mm projektora (nadal najbardziej popularne) na przenośnym ekranie lub ścianie.

2. Po obejrzeniu filmu więcej niż 140 milionów osób publicznie wyznało Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

3. Film został zdubingowany na ponad 680 języków, będąc do tej pory najszerzej rozpowszechnioną produkcją filmową na świecie. W przygotowaniu znajduje się kolejnych kilkaset tłumaczeń.

4. Ponad 800 różnych misyjnych organizacji jest obecnie zaangażowanych w projekt ,,Film JEZUS” jako formy przybliżenia ludziom osoby, dzieła oraz nauczania Jezusa z Nazaretu.

Refleksje

27 luty 2024

  • Trzy odsłony sporu
    Mojżesz, Estera, Daniel, Jezus na Krzyżu... Co ich łączy?
  • Wielkopostne rozeznanie
    Na początek proponuję uszykować trzy, może więcej, czyste kartki papieru. Każdą podzielić na pół. U góry napisać imię.

Szukaj na stronie