Jasło Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Rok duszpasterski 2019 / 2021

"JEZUS" na podstawie Ewangelii wg Św.Łukasza - 1978

  "JEZUS" pełnometrażowy film na podstawie Ewangelii wg Św.Łukasza Czy sądzisz, że film "Titanic" miał największą widownię w historii kina?

Film "Jezus" ani nie dostał Oscara, ani też nigdy nie był nominowany do tej nagrody. Nigdy nie znalazł się na listach "top ten", żaden znany krytyk nie poświęcił mu znaczącej uwagi, żadne znane nazwisko nie ozdobiło jego czołówki.

Mowa o nakręconym w 1978 roku filmie JEZUS obejrzanym już przez ponad 4 miliardy ludzi.

Film JEZUS nakręcony na podstawie Ewangelii Łukasza z 197roku.

To najbardziej popularny obraz opowiadającego o życiu Mesjasza.

NAJWIERNIEJSZY DOKUMENT O JEZUSIE

Kim naprawdę był Jezus Chrystus? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić John Heyman, znany i ceniony producent filmowy w swoim obrazie JEZUS.

Heyman stworzył film tak autentyczny, że widzowie czują, jakby wraz z Mesjaszem chodzili po Palestynie w pierwszym wieku naszej ery.

Przygotowanie filmu obejmowało setki studiów i badań, dotyczących tkanin i sposobu ubierania się, architektury, pożywienia i zwyczajów, panujących wśród mieszkańców Palestyny w czasach Chrystusa.

Zdjęcia kręcono w Izraelu, zatrudniono przy tym około 5000 statystów : Żydów i Arabów.

IMPONUJĄCE FAKTY Dzieła tego nie można zaliczyć w poczet najlepszych, z artystycznego punktu widzenia, filmów o Jezusie Chrystusie, lecz istnieje wiele faktów, które każą nazywać go wielkim. Oto parę z nich:

Poniżej kilka faktów:

1. Ponad 4 MILIARDY ! ludzi w ponad 220 krajach oglądało film JEZUS w kinach, na video, czy też z 16 mm projektora (nadal najbardziej popularne) na przenośnym ekranie lub ścianie.

2. Po obejrzeniu filmu więcej niż 140 milionów osób publicznie wyznało Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

3. Film został zdubingowany na ponad 680 języków, będąc do tej pory najszerzej rozpowszechnioną produkcją filmową na świecie. W przygotowaniu znajduje się kolejnych kilkaset tłumaczeń.

4. Ponad 800 różnych misyjnych organizacji jest obecnie zaangażowanych w projekt ,,Film JEZUS” jako formy przybliżenia ludziom osoby, dzieła oraz nauczania Jezusa z Nazaretu.

https://youtu.be/sa1gYqFy9us

Refleksje

23 październik 2021

  • W perspektywie wieczności
    Z nawróceniem nierozerwalnie jest związana pokuta i zadośćuczynienie za popełnione zło.
  • Rozpoznać znaki czasu
    Żeby rozpoznawać znaki, trzeba wziąć do ręki słowo Boże i z pomocą Ducha Świętego się w nie wsłuchać.

Szukaj na stronie

© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.