Bóg nie zapyta...

Drukuj
Jezus spoglądający na miasto1. Bóg nie zapyta Cię jakim samochodem jeździłeś,
ale ile osób podwiozłeś?

2. Bóg nie zapyta Cię jaki miał metraż Twój dom,
ale ile w nim osób gościłeś?

3. Bóg Cię nie spyta w co się ubierałeś,
ale zapyta kogo ty przyodziałeś?

4. Bóg nie zapyta ile zarobiłeś,
ale w jaki sposób?

5. Bóg Cię nie spyta jakie piastowałeś stanowisko,
ale zapyta jak pracowałeś?

6. Bóg Cię nie spyta ilu miałeś przyjaciół,
ale zapyta dla jak wielu byłeś przyjacielem?

7. Bóg Cię nie spyta w jakim otoczeniu mieszkałeś,
ale zapyta jak traktowałeś swego sąsiada?

8. Bóg Cię nie spyta o kolor Twej skóry,
ale zapyta o kolor Twego charakteru?

9. Bóg Cię nie spyta dlaczego tak długo zwlekasz
z przyjęciem wiarą Zbawienia. On z miłością poprowadzi
Cię do Twego niebiańskiego mieszkania.

  Oko BogaBóg widzi wszystko, czeka cierpliwie na to abyś go odnalazł, odnalazł w tym co stworzył dla ciebie, w rozwijających się liściach drzew, w latającym ptactwie i w jego śpiewie, w całej otaczającej cię przyrodzie.
Patrzy... na to jak żyjesz, czy potrafisz się zatrzymać w świecie który wciąż goni za bogactwem i majętnością, który ci głośno wmawia że tyle jesteś wart ile posiadasz, tyle wart jakie masz stanowisko.
Szukasz wielkich dowodów na jego istnienie, cudów, wołasz BOŻE GDZIE JESTEŚ JAK CIĘ POTRZEBUJĘ ! jak dzieje się mi krzywda lub moim bliskim ?!
WiosnaBóg jest przy tobie od narodzenia, ale tak bardzo wielki mur dookoła siebie postawiłeś że nic nie słyszysz, nic już nie widzisz, zabrałeś Bogu do siebie dostęp, schowałeś się w skorupie Pychy...
A On cierpliwie patrzy, i czeka, czeka aż zburzysz ten mur, pozwolisz Mu na to by jego światłość cię rozjaśniła...

Nadchodzi triduum, jedno z najważniejszych świąt, to świetny czas aby rozpocząć oczyszczenie swojej duszy, czas na refleksje, na zastanowienie się nad swoim życiem, czy do tej pory nie było zmarnowane tylko na zaspokajaniu ludzkich potrzeb, czy jak zaczniesz pukać do Jego bram, to będziesz miał coś ze sobą, czy przyjdziesz z niczym... Bo przecież nie zabierzesz tej pracy, posiadłości, telefonu komórkowego, konta na FB i NK, to wszystko tam jest bezwartościowe i bezużyteczne,  wszystko to pozostanie tu w ziemskim życiu.
Więc może chociaż trochę warto zmienić swoje dotychczasowe życie, nie tylko brać, ale zacząć dawać, pomagać, robić drobne rzeczy których chociaż tu nikt nie zauważy, to zaowocować mogą coś dobrego.