Parafia Matki Bożej Częstochowskiej - Jasło
Rok duszpasterski 2019 / 2021

Wizytacja i bierzmowanie - 2019

W III niedziele wielkoego postu 24 marca  2019 roku odwiedził naszą parafię Ks. Bp Edward który dokonał kanonicznej wizytacji oraz dnia następnego 25 marca 2019 o godzinie 17 udzielił młodzieży bierzmowania.
Bierzmowanie odbyło się .03 2019r.
Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski
w koncelebrze:
Ks. Zbigniew Irzyka - dziekan
Ks. Tadeusz Gąsiorowskiego - proboszcza naszej parafii.

Grupę osób do przyjęcia sakramentu bierzmowania z parafii MB Częstochowskiej - przygotowywali Ks.Dominik Radoń oraz ks. Mariusz Wawrzynek
Zapraszamy do oglądania galeri z uroczystości.

Słowo na dziś

04 kwiecień 2020

  • sobota 4 kwietnia 2020 : Księga Ezechiela 37,21-28.
    Tak mówi Pan Bóg: «Oto wybieram Izraelitów spośród ludów, do których pociągnęli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzę ich do ich kraju. I uczynię ich jednym ludem w kraju, na górach Izraela, i jeden król będzie nimi wszystkimi rządził, i już nie będą tworzyć dwóch narodów, i już nie będą podzieleni na dwa królestwa. I już nie będą się kalać swymi bożkami i wstrętnymi kultami, i wszelkimi odstępstwami. Uwolnię ich od wszystkich ich wiarołomstw, którymi zgrzeszyli, oczyszczę ich i będą moim ludem, Ja zaś będę ich Bogiem. Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać. Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą. I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. Osadzę ich i rozmnożę, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni będą moim ludem. Ludy zaś pogańskie poznają, że Ja jestem Pan, który uświęca Izraela, gdy mój przybytek będzie wśród nich na zawsze».

Refleksje

04 kwiecień 2020

  • Wielkie marzenie Boga
    I rodzi się smutek: jak nam daleko do tej pięknej wizji! Czy zawiedliśmy? Czy może Bóg zawiódł?
  • Komu wierzę?
    Trzeba zapytać przede wszystkim: komu i na jakiej podstawie wierzę? Jakie owoce przynosi ten, któremu ufam?

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

Brak grafik
© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.