Ogłoszenia parafialne
Podgląd

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Gąsiorowski   
sobota, 25 lutego 2017 10:18

8 niedziela zwykła 26.02.2017r.

 

1. Przypominamy o koncercie uwielbienia dziś o godzinie 19 podczas którego swoje świadectwo złoży ks. Tomasz Czeluśniak, który kilka lat temu był u nas wikariuszem. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś w kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Jest więc okazja aby złożyć sobie trzeźwościowe postanowienia na czas Wielkiego Postu.

3. We środę 1 marca rozpoczyna się Wielki Post przez który będziemy przygotowywać się do świąt wielkanocnych.
We środę popielcową msze św. jak w święta zniesione w godzinach: 7, 9, 16:30 i 18, na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
We środę która jest pierwszą środą miesiąca zapraszamy młodzież na czuwanie połączone z adoracją eucharystyczną pół godziny później niż zwykle czyli o godzinie 19:30

4. W popielec obowiązuje katolików post ścisły oraz ilościowy 3 posiłki w tym jeden do syta. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje również we wszystkie piątki roku, dotyczy to tych którzy ukończyli 14 lat a post ścisły tych którzy ukończyli 18 lat a nie rozpoczęli 60 roku życia. Żadna dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej parafii, po mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym. W I piątek spowiadamy rano przed mszą św. a po południu od godziny 15:30.

6. W najbliższy piątek będą w tyn roku pierwsze nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci o g.16 na których dzieci otrzymają pamiątkowe książeczki do wklejania obrazków z orędziem fatimskim Matki Bożej, dla dorosłych Droga Krzyżowa będzie o godzinie 17 a dla młodzieży o godzinie 20.
Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.

7. W sobotę uroczyste wspomnienie św. Kazimierza królewicza.

8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Zali o godzinie 17 a następnie msza św. i tak będzie przez cały Wielki Post.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje. W ostatnią niedzielę złożono 7046 zł. Bóg zapłać.

10. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2017-02-26, 8. Niedziela zwykła
    Mt 6,24-34
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić; ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przy odziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: