Ogłoszenia parafialne
Podgląd

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

20 niedziela zwykła 20.08.2017r.

 

1. W tym tygodniu przypada we środę wspomnienie bł. Władysława Findysza , uroczystości odpustowe w Nowym Żmigrodzie o godzinie 11. we czwartek św. Bartłomieja apostoła.

 

2. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przypada odpust w naszej parafii Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku przypada 300 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej w Częstochowie. Msze św. będziemy odprawiać jak w niedzielę oprócz mszy o godzinie 12:15. Suma odpustowa będzie o godzinie 11 a po niej procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na mszę św. ku czci naszej patronki której wiele zawdzięczamy. Spowiedź św. przed odpustem będzie w piątek od godzinie 17.

 

3. W ostatnich dniach nastąpiły zmiany personalne w naszej diecezji, zmiany te dotknęły też naszą parafię. Odchodzi od nas po 3 latach pracy duszpasterskiej ks. Mateusz Mądro, który pozostawił wiele dobra; oaza, czuwania młodzieży w I środy, koncerty uwielbienia, rekolekcje dla młodzieży w Lipinkach to tylko niektóre z jego doświadczeń które pozostawił w naszej parafii.

Dziękujemy mu za wszelkie dobro które czynił i życzymy wielu łask Bożych na pracę duszpasterska w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Do naszej parafii przychodzi ks. Mariusz Wawrzynek z parafii Lutcza, życzymy mu aby wszedł w ślady ks. Mateusza i kontynuował pracę duszpasterską w naszej parafii.

 

4. W najbliższy piątek do godzinie 14 na parkingu przed plebania można będzie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc dla polskich misjonarzy.

 

5. Po skończonej mszy św. u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2017-08-20, 20. Niedziela zwykła
    Mt 15,21?28
    Jezus podążył w strony Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha”. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.  Na to zbliżyli się do Niego uczniowie i prosili: „Odpraw ją, bo krzyczy za nami”.  Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”.  A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi”.  On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucić psom”.  A ona odrzekła: „Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołu ich panów”.  Wtedy Jezus jej odpowiedział:„O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz”. Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: