Ogłoszenia parafialne
Podgląd

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

6 niedziela Wielkanocna 21.05.2017 r.

 

1. Dziś nasza parafia na mszy św. o godzinie 12:15 przeżywa uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III ze szkoły podstawowej nr. 12 i w Jareniówce.

 

2. Dziękujemy za dary od rodziców tych dzieci, za obrus który jest dziś na ołtarzu, za dwa ornaty fioletowe oraz za 140 róż które zdobią nasza rabatę.

 

3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 12:15 dzieci z klas IV ze szkoły nr. 12 i z Jareniówki będą przeżywać rocznicę I Komunii św. z tej racji dzieci te zapraszamy na spotkanie jutro o godzinie 16:30 do kościoła a rodziców do domu parafialnego.

 

4. Od jutra do środy przeżywamy tzw. Dni krzyżowe czyli dni modlitwy o urodzaje.

 

5. W piątek dzień matki w tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

 

6. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

7. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na rzecz parafii oraz za kwestę z ostatniej niedzieli na pomoc dla Syrii, zebraliśmy 1788 zł. Bóg zapłać.

 

8. Po skończonej mszy św. u ministrantów możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-05-27, 6. tydz. wielkanocny
    J 16,23b-28
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: