Ogłoszenia parafialne
Podgląd

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Gąsiorowski   
niedziela, 26 marca 2017 12:45

4 niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017r.

 

1. Ponieważ dziś nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni dlatego od jutra msze św. w dni powszednie wieczorem będziemy odprawiać do października o godzinie 18.

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o godzinie 16 dla dorosłych o godzinie 18, a następnie będzie msza św. natomiast dla młodzieży o godzinie 20.

Na tablicy ogłoszeń są informacje o ekstremalnej Drodze Krzyżowej dla zainteresowanych. Również w piątek będzie centralna Jasielska Droga Krzyżowa główną ulicą miasta od Jasielskiej Fary do OO Franciszkanów. Początek o godzinie 19.
W naszej parafii w ramach rekolekcji wielkopostnych będzie jak co roku Droga Krzyżowa.

 

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

4. W ostatnią niedzielę na cele parafialne złożono 7124 zł Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Zespół Szkół Miejskich nr.3 dziękuje za kwestę na upamiętnienie Jaślan którzy zginęli w Katyniu. W zbiórce zebrano 742 zł.

 

5. Dziękuje ofiarodawcy który ufundował różowy ornat w którym dziś odprawiamy mszę św. Bóg zapłać. Ornat ten możemy ubierać do liturgii mszy św. dwa razy w roku w 3 niedzielę adwentu i 4 niedzielę Wielkiego Postu.

 

6. W zakrystii możemy nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny w cenie 4 zł.

 

7. Po skończonej mszy św. możemy nabyć u ministrantów niedzielną prasę katolicką.

 
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Gąsiorowski   
sobota, 18 marca 2017 13:14

3 niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017r.

1. Jutro przypada przeniesiona z dnia dzisiejszego liturgicznie Uroczystość Św. Józefa, patrona Kościoła Powszechnego, mężczyzn, rzemieślników i wielu solenizantów. Natomiast w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

2. Od jutra do środy będą wielkopostne rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jareniówki, ze szkoły podstawowej nr.12 oraz dla Gimnazjum nr.2. Bardzo proszę rodziców o zainteresowanie się co robią ich dzieci w tym czasie rekolekcji, a nauczycieli prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego czasu.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyzowej w piątek dla dzieci o g.16, dla dorosłych o g.17 a dla mlodziezy o g.20.

4. W najbliższym tygodniu w kinie Syrena w Jaśle będzie można zobaczyć jeszcze film "Zerwany klos" o bł. Karolinie Kózkównie oraz ciekawy film "Milczenie".

Dokładne terminy podane są na tablicy ogloszeń.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misji, zebraliśmy 2024zł, Bóg zapłać, te ofiary zostały odesłane do referatu misyjnego w Rzeszowie.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz inwestycji parafialnych.

7. Od dzisiaj w zakrystii możemy nabyc baranki wielkanoce w cenie 4zł. Jest to nasz dar na rzecz wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

8. Po skończonej mszy sw. możemy nabyc u ministrantów niedzielną prasę katolicką.

 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Gąsiorowski   
sobota, 11 marca 2017 18:42

2 Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017r.

 

1. Dziś po każdej mszy św. trwa ogólnopolska kwesta na rzecz misji i misjonarzy pracujących w wielu zakątkach świata zwłaszcza w Afryce.

 

2. Jutro przypada 4 rocznica wyboru na Stolicę Apostolską papieża Franciszka, módlmy się o zdrowie i potrzebne łaski dla niego.

 

3. W najbliższy 3 piątek miesiąca po Drodze krzyżowej o godzinie 17 oraz mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po modlitwie i ucałowaniu relikwii św. Faustyny będzie czas na prywatną adorację do godzinie 20 która zakończy się błogosławieństwem gdyż następnie będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży.
Droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.

 

4. W tym tygodniu od środy do piątku w naszym kościele będą szkolne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Chemika, Budowlanki oraz Społecznego Liceum.

 

ks. dr hab. Andrzej Pryba MSF5. Parafialne rekolekcje w naszej parafii będą w dniach:

od 6 do 9 kwietnia,

jak zawsze zakończą się w niedzielę palmową.

Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Pryba Misjonarz Świętej Rodziny.

 

6. W najbliższą 3 niedzielę miesiąca będzie składka na cele inwestycyjne parafii.
W ostatnim tygodniu założyliśmy brakujące fragmenty boazerii na chórze oraz przy schodach na chór.
Zostały również zabrane figury z ołtarza głównego do konserwacji do Krakowa. Wrócą odnowione na święta wielkanocne.

 

7. W sobotę w Domu Parafialnym w godzinach od 16 do 17 dyżur będzie pełnić pani prawnik.

 

8. W przyszłą niedzielę na ulicach Jasła będzie kolejna kwesta Zespołu Szkół Miejskich nr.3 na rzecz upamiętnienia Jaślan męczenników Katynia pod nazwą Dotyk pamięci.
Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

9. W przyszłą sobotę 18 marca w godzinach od 10 do 12 społeczność szkoły podstawowej nr. 12 zaprasza na Dzień Otwarty połączony z zapisami do szkoły.
Szkoła te jest szkołą ogólnodostępna z własnym obwodem obejmującym część naszej parafii, Również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jareniówce przypomina o zapisach do przedszkola od 3 lat oraz do klasy pierwszej dzieci zwłaszcza z Jareniówki i z osiedla Bryły.

 

10. Po skończonej mszy św. możemy u ministrantów nabyć niedzielna prasę katolicką.

 

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2017-03-29, 4. tydz. Wielkiego Postu
    J 5,17-30
    Żydzi prześladowali Jezusa, ponieważ uzdrowił w szabat. Lecz Jezus im odpowiedział: „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam”. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachował szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu. W odpowiedzi na to Jezus im mówił: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny, na zmartwychwstanie potępienia. Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: