Ogłoszenia parafialne
Podgląd

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

2 Niedziela Wielkanocna 23.04.2017r.

 

1. Dziś w niedzielę Miłosierdzia Jezus zaprasza nas do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych z którymi żyjemy.

Dziś święto Caritas, okazja by podziękować Bogu za nasze kolo Caritas w parafii które pomaga naszym parafianom.

Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

 

2. Jutro czcimy św. Wojciecha głównego patrona Polski a we wtorek św. Marka Ewangelistę. Natomiast w sobotę św. Katarzynę Sieneńską patronkę Europy.

 

3. W ostatnia 3 niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne parafii zebraliśmy 10131zł. Bóg zapłać, młodzież z Ekonomika rozprowadza pamiątkowe świece.

 

4. Po mszy św. u ministrantów możemy nabyć niedzielną prasę katolicką, w Gościu Niedzielnym jest film pod tytułem "Zmartwychwstały".

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2017-04-26, 2. tydz. wielkanocny
    J 3,16-21
    Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: