Ogłoszenia parafialne
Podgląd

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2017

 

1. Najbliższy trzeci piątek miesiąca to dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia i dlatego po Mszy Świętej o Bożym Miłosierdziu będzie nabożeństwo do 21.00, połączone z prośbami i podziękowaniami oraz ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Serdecznie zapraszamy.

 

2. W sobotę święto Marii Magdaleny.

 

3. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się święta św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcimy pojazdy.

 

4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać!

 

5. Po błogosławieństwie możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

 


Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-07-22, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny
    J 20,1.11-18
    Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień od niego odsunięty. Maria stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa: jednego w miejscu głowy, a drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?” Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”
    Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę”. Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: „Nauczycielu”. Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”. Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: „Widziałam Pana i to mi po wiedział”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: